Haberler

Instagram Hikayeler’deki Yukarı Kaydır Seçeneği Yerine Çıkartma Özelliği Geliyor

Instagram’ın çok kullanılan özelliklerinden Yukarı Kaydır seçeneği 30 Ağustos’tan itibaren kullanıma kapatılıyor. Bu popüler özellik sayesinde yıllardır işletmeler ve yüksek profilli içerik oluşturucuları; hikayelerini için bir ürün hakkında daha fazla bilgi edinebilecekleri, bir makaleyi okuyabilecekleri, bir hizmete kaydolabilecekleri veya içerik oluşturucunun tanıtmak istediği başka bir şeyi yapabilecekleri bir web sitesine yönlendirmelerine olanak sağlanıyordu. Artık “Yukarı Kaydır” çağrısı yerine, daha önce özelliğe erişimi olan kullanıcılar için yeni bağlantı çıkartması getiriliyor. Şirket, bu çıkartmanın haziran ayından itibaren küçük bir grup kullanıcıyla test edilmeye başlandığını açıkladı. 30 Ağustos’ta da uygulamanın tüm kullanıcılara erişiminin gerçekleşeceği duyuruldu. Yine eskisi gibi bu uygulama, doğrulanmış veya takipçi sayısı eşiğini karşılayan işletmeleri ve içerik oluşturucularını kapsıyor.

Çıkartma Özelliğinde Artık Takipçiler Daha Aktif Olacak

Yeni bağlantı çıkartmasının, eski” Yukarı Kaydırma ” bağlantısına göre birkaç önemli avantajı bulunuyor. Öncelikle “Yukarı Kaydır” bağlantısına takipçiler yorum yazamıyordu. Artık takipçilerin bu tip paylaşımlara daha aktif olarak katılabileceği şekilde bir düzenleme getirilecek.

Ayrıca yeni başlayanlar için, hikayeler üzerinde daha fazla içerik oluşturucu kontrolü sunuyor. Kullanıcılar için anketler, sorular ve konum etiketleri gibi bağlantı yapıştırmaları arasında farklı stillerle geçiş yapılmasına, çıkartmayı yeniden boyutlandırmasına ve ardından maksimum katılım için hikayenin herhangi bir yerine yerleştirmesine olanak sağlanıyor.

Bu değişiklikle birlikte kullanıcılar, hikayede yer alan bağlantıya ulaşmak için parmaklarını yukarı kaydırmak yerine hikayeye eklenen çıkartmaya tıklayacaklar. Instagram’ın eski ürün müdürü, The Verge’e yaptığı açıklamada yapılan değişikliğin insanların platformu kullanma şekillerine daha çok uyduğunu aktardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.