Haberler

Huawei: ABD Yasaklaması Olmasaydı Samsung’u Geçerdik

Bir konferansta konuşan Huawei’nin Kıdemli Yöneticilerinden Richard Yu, ABD yasağı ile karşılaşılmadığı takdirde Huawei’nin dünyanın bir numaralı akıllı telefon üreticisi olarak Samsung’un önünde olacağını söyledi.

Bu yılın başlarında hatırlayabileceğiniz gibi, Çin teknoloji devi ABD Ticaret Bakanlığı Varlık Listesinde olduğu için birçok yasakla karşı karşıya kaldı.

Huawei’nin ABD tarafından kara listeye alınması şirketin ticari ortaklıklar veya Google gibi ABD merkezli şirketlerle ilişkilerde bulunmasını yasakladı. Huawei’nin bu zorlu sürecinden etkilenen ilk telefonu Mate 30’du;ayrıca cihaz Gmail ve YouTube gibi diğer birçok Google hizmeti desteğinden faydalanamadı.

ABD Hükûmeti’nin yasaklama kararının hemen öncesinde Huawei, dünyadaki en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olma ünvanını ABD’li şirket Apple’dan almıştı. Tüm bunlar göz önüne alınınca Huawei’nin, her şeyin yolunda gittiği bu dönemde ABD yasaklaması ile karşılaşmasaydı Samsung’u dahi tahtından edebileceği öngörülüyordu.

Konferans boyunca açıklamalarına devam eden Richard Yu’ya göre ayrıca insanlar, Huawei’nin popülerliğinin nedeninin yanlış bir algı neticesinde Çin ve Çinli insanların vatanseverliğinden kaynaklandığını düşünenlerin olduğunu ve Yu, bu yanlış algının önüne geçmek için Huawei M6 tabletin dünya çapında 2 milyondan fazla sattığını ve bu tür başarılara ulaşmanın en önemli nedeninin vatanseverlik değil, müşteri memnuniyeti olduğunu belirtti.

Kaynak

Link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.