Haberler

Honor, Android 13 Tabanlı MagicOS 7.0’ı Duyurdu

Çin merkezli akıllı telefon ve aksesuar üreticisi Honor, Android 13 tabanlı yeni arayüzü MagicOS 7.0’ı duyurdu. Android 13 güncellemesi alacak Honor telefonlar ve MagisOS 7.0 yenilikleri içeriğimizde.

MagicOS 7.0
MagicOS 7.0

Akıllı telefon pazarında uygun fiyatlı modelleriyle önemli bir paya sahip olan Honor, bugün düzenlediği etkinlikte yeni modellerini ve Android 13 tabanlı arayüzünü tanıttı. Kullanıcılar, Aralık ayı itibariyle dağıtımına başlanacak MagicOS 7.0, hali hazırda kullanılmaktan olan Magic UI 6.2 sürümünün yerini alacak.

MagicOS 7.0 ile birlikte gelen yenilikler

Honor’un Android 13 tabanlı yeni arayüzü tasarım, hız ve işlevsellik açısından birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Arayüzde kullanılan yazı fontunu tamamen değiştiren şirket, Honor Sans yazı tipine geçiyor. Yeni font daha akıcı ve görsel bir tasarıma sahip olacak. MagicOS 7.0 güncellemesi ile animasyon geçişleri daha efektif ve hızlı hale getirilirken ana ekran ve uygulama menüleri de birtakım kişiselleştirilebilir özelliklere sahip olacak.

Honor, MagicRing isimli bir dosya paylaşım sistemini de yeni sistemine entegre ediyor. Özellik sayesinde Honor marka tablet ve dizüstü bilgisayarlarla hızlı ve kolay dosya paylaşımı yapılabilecek. Aynı zamanda Honor’a ait farklı cihazlarda arama ve bildirimler yönetilebilecek.

Çinli elektronik üreticisi, Honor OS TurboX sistemi sayesinde uygulama açılış hızlarının artacağını ve güç tüketiminin azalacağını belirtiyor. Güvenlik tarafında ise MagicGuard isimli özellikle daha üst düzey bir koruma vaadediliyor.

Android 13 güncellemesi alacak Honor modelleri

Honor, tanıtımın ardından Android 13 güncellemesini alacak modelleri ve güncelleme takvimini de paylaştı. Güncelleme Aralık ayı itibariyle cihazlara dağıtılmaya başlanacak. MagicOS 7.0 güncellemesi alacak modeller şu şekilde;

ARALIK 2022 : Honor Magic V, Honor Magic3 Ultimate Edition, Honor Magic3 Pro, Honor Magic3, Honor V40, Honor Magic4 Supreme Edition, Honor Magic4 Pro, Honor Magic4

OCAK 2023 : Honor 70 Pro+, Honor 70 Pro, Honor 70, Honor 60 Pro, Honor 60, Honor 50 Pro, Honor 5

NİSAN 2023 : Honor X40 GT

MAYIS 2023 : Honor V40 Light Luxury Edition, Honor X40, Honor X30

Güncelleme takvimi Honor tarafından daha sonra değiştirilebilir ve ülkelere göre dağıtım tarihi değişkenlik gösterebilir.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu