Haberler

Xiaomi MIUI 14 Daha Az Kaynak Tüketecek

Xiaomi’nin üzerinde çalıştığı yeni arayüzü MIUI 14 hakkında resmi açıklamalar yapıldı. Xiaomi 13 serisi akıllı telefonlarla birlikte çıkması beklenen yeni sürüm eskisinden çok daha az kaynak tüketecek, daha gizli ve daha güvenilir olacak. Detaylar haberimizde.

Xiaomi MIUI 14
Xiaomi MIUI 14

Cihazlarında Android işletim sistemi kullanan markalar, Google’ın açık kaynak kodlu bu işletim sisteminin üzerine kendi arayüzlerini ekliyor ve kullanıcılarına farklı görsellik ve özelliklerde bir kullanım deneyimi sunuyor. Dünya’nın en çok satan akıllı telefon markaları arasında yer alan Xiaomi de yeni kullanıcı arayüzü MIUI 14 güncellemesi üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında kullanıcılara gönderilen MIUI 13 gibi yeni sürümün de yıl sonu itibariyle yayınlanması bekleniyor. Aynı zamanda bu tarihlerde Xiaomi’nin yeni akıllı telefon serisi Xiaomi 13’ün de tanıtılması planlanıyor.

Xiaomi yetkilisinden MIUI 14 güncellemesine ilişkin açıklamalar

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi’nin arayüz geliştirme ekibinin başındaki isim olan Jin Fan, MIUI 14 güncellemesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yeni arayüzün özellikle kaynak tüketiminde yeni bir seviye getireceğini belirten Fan, daha hafif bir arayüzün geleceğine vurgu yaptı.

Xiaomi ve Redmi’nin düşük model cihazlarında kullanılan arayüz hakkında şirket, kullanıcılarından çok fazla şikayet alıyor. Kullanıcı geri bildirimlerini değerlendiren şirket yeni arayüzde olabildiğince sade ve basit bir sistem üzerine çalışıyor. Yeni sürümde yeni bir tasarım diline geçileceğini açıklayan şirket, ne tür bir dilin kullanıldığı hakkında ise bilgi vermekten kaçındı. Ek olarak Android 13 tabanlı yeni Xiaomi arayüzünün önceki sürüme göre çok daha gizlilik ve güvenlik odaklı olacağını belirtiyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.