Haberler

Z Flip 4 ve Z Fold 4 One UI 5.0 Güncellemesi İle Yenilendi

Google’un işletim sistemi güncellemesi Android 13’ün dağıtılmasının ardından Samsung’da One UI 5.0 sürümünü modellerine göndermeye başladı. Şirketin yakın zamanda piyasaya sürdüğü katlanabilir telefon modelleri Samsung Galaxy Z Flip 4 ve Samsung Galaxy Z Fold 4, yeni arayüze kavuştu. Detaylar haberimizde.

One UI 5.0
One UI 5.0

Android 13 güncellemesinin ardından Samsung’un yeni arayüzü One UI 5.0’de cihazlara gönderilmeye devam ediyor. Katlanabilir telefon pazarının lideri Samsung, bugün Samsung Galaxy Z Flip 4 ve Samsung Galaxy Z Fold 4 modellerine yeni güncellemeyi gönderdi. Kutusundan Android 12 işletim sistemiyle birlikte çıkan her 2 model, Android 13 tabanlı arayüzle yenilendi.

One UI 5.0 güncellemesi ile birlikte gelen yenilikler

Samsung Developer Conference etkinliğinde duyurulan ve geçtiğimiz ay yayınlanan One UI 5.0 arayüzü, daha kişiselleştirilebilir bir kullanım deneyimi sunuyor. Cihaz arayüzündeki bileşenleri istiflenebilir hale getiren şirket, bildirim panelini de yeniden tasarladı. Daha büyük uygulama simgeleri, yeni geçiş animasyonları ve bildirim arası daha fazla boşluk gibi tasarımsal değişimlerin yanı sıra uygulamaların dilini telefon dilinden bağımsız değiştirebilme ve isteğe bağlı bildirim özellikleri de yeni güncellemenin özellikleri arasında.

Türkiye’de One UI 5.0 güncellemesi alacak modeller

Şu ana kadar Samsung Galaxy A53 5G, Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultramodellerine dağıtılan yeni sürüm, bugün itibariyle Z Flip 4 ve Z Fold 4 için gönderildi. İlerleyen süreçte de kademeli olarak Galaxy S21 Ultra 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 5G, Galaxy S20 FE, Galaxy Z Fold4, Galaxy S21 FE 5G, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy A33 5G, Galaxy A73 5G, Galaxy Tab S8 Ultra, Galaxy Tab S8+ ve Galaxy Tab S8 modelleri yeni güncellemeyi alacak.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Samsung, Reklam Filmi Üzerinden Apple’a Gönderme Yaptı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.