Haberler

Linux Subsystem Microsoft Store’da Yayınlandı

Microsof, Windows Subsystem for Linux (WSL) Mağaza versiyonunun Windows 10 ve 11 için genel kullanıma sunulduğunu duyurdu. Mağaza geçişle, WSL’yi isteğe bağlı bir işletim sistemi bileşeni olarak sunmaktan vazgeçiyor.

Her ikisi de aynı kullanıcı deneyimini sağlarken, Microsoft Store sürümü varsayılan olarak, kullanıcılar Windows işletim sistemi güncellemesini beklemek yerine daha hızlı güncellemeler ve hizmet alacaklar. Ek olarak , tüm Windows 10 kullanıcıları artık Microsoft Store sürümüne güncelledikten sonra Linux GUI uygulamalarını kullanabilecek

WSL’nin mağaza sürümünü yeni kullanıcılar wsl –install , mevcut kullanıcılar wsl –update komutlarını çalıştırarak son sürüme geçebilir. WSL kullanıcı talepleri doğrultusunda “Windows 11’e ek olarak Windows 10 da mevcut store’da olacak. Böylece Windows 10 kullanıcıları, systemd ve Linux dahil olmak üzere WSL’nin en son özelliklerinden de yararlanabilecek.

Genel kullanıma sunulan en son sürüm, Kasım 2022 güncelleştirmeleri yüklenmiş olan Windows 10 21H1 ve sonraki sürümleri veya Windows 11 21H2 ve sonraki sürümleri çalıştıran sistemlerde kullanıcılarına sunuyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu