Haberler

Google Meet Mobile Geliyor

Eğer siz de salgın günlerinde video konferans programlarına alıştıysanız ve Google Meet’i denediyseniz güzel haberler sizi bekliyor. Meet kullanıcıları artık mobilde Gmail uygulaması üzerinden kolayca görüntülü arama yapabilecek.

Bilindiği üzere, Google Nisan ayında Meet’in premium içeriklerini kullanıcılar için 30 Nisan’a kadar ücretsiz yaptığını açıklamıştı. Bu hareketle Zoom’u yakalamaya çalışan Google, Meet’i daha da ön plana çıkarmayı başardı. Zoom’un sene başından beri kullanıcı patlaması yaşaması ve popülaritesinin tavan yapması tabii ki teknoloji devi Google’ı bu alana sokmuştu. Fakat Zoom’un da bu sırada güvenlik problemleri yaşadığını da unutmamak gerek. Özellikle davetsiz misafirlerin rastgele konuşmalara katılıp Zoombombing yapmasıyla gelen şikâyetlerin ardı arkası kesilmedi.

Meet’i zaten browser üzerinde Gmail’dan açabiliyoruz, fakat direkt olarak mobil uygulamadan girmek bizi bir adım daha hızlandırıyor. 16 Haziran’da yayımlanan blog yazısına göre, Meet önümüzdeki haftalarda Gmail uygulamasından erişime tam olarak açılacak. Nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1.       Gmail uygulamasını açın.

2.       Ekranın sağ altındaki Meet sekmesine tıklayın.

3.       Yeni görüşme tuşuna basarak konuşmayı başlatın, paylaşmak için link alın ya da takvimden bir konferans tarihi belirleyin.

Bu tarz video konferans uygulamalarının hâlâ %100 güvenli olmadığını unutmayın. Adres ve kimlik bilgilerinizi paylaşmanız hem verileriniz hem de kendi güvenliğiniz açısından sorun yaratabilir. Video konferans linklerini sosyal medyada herkesin görebileceği şekilde paylaşmak yerine, uçtan uca şifrelemeli çeşitli mesajlaşma uygulamaları veya e-mail kullanın.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.