Haberler

Google Cloud’un Yeni Bölgesi Seul

Google, Güney Kore’de bulunan ve dünyanın teknolojik olarak en gelişmiş bölgelerinden biri olan Seul’da Cloud Platformunu aktif hale getirdiğini açıkladı.

Geçen Nisan ayındaki açıklamasına göre üç kullanılabilirlik bölgesi ve Compute Engine’den BigQuery, Bigtable ve Cloud Spanner’a kadar Google Cloud’un neredeyse tüm standart hizmetlerini destekleyecek.

Bununla birlikte, Google Cloud artık 16 ülkede varlığını sürdürüyor ve toplamda 64 bölgeye sahip. Seul bölgesi, Google’ın ikisi Japonya da dahil olmak üzere bölgedeki diğer yerleri Hong Kong ve Tayvan’daki bölgeleri tamamlayacak .

Netmarble’ın CTO’su Chang-Whan Sul, “Güney Kore’nin en büyük oyun şirketi olarak, oyun geliştirme, altyapı yönetimi ve operasyonlarımızı iş zekası ile aşılamak için Google Cloud ile ortaklık yapıyoruz” dedi. “Seul’deki Google Cloud’un bölgeye olan bağlılığını pekiştiriyor ve bu girişimin işimize sunduğu fırsatları memnuniyetle karşılıyoruz.”diye ekledi.

Bu yıl boyunca Google Cloud ayrıca Salt Lake City, Las Vegas ve Jakarta, Endonezya’da daha fazla bölgede platform açmayı planlıyor.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu