Haberler

GlassHouse, 20 yıllık SAP yetkinliğini Microsoft Azure kullanıcılarına sunacak

Türkiye’nin öncü yönetilen bulut servis sağlayıcısı GlassHouse, kullanıcılarına yeni bir hizmet deneyimi yaşatacağı iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Türkiye’deki ilk ve tek SAP on Azure Advanced Specialization iş ortağı olan GlassHouse, dünyada sadece 19 firmanın kazandığı sertifikasyon ile 20 yıllık SAP yetkinliğini Microsoft Azure kullanıcılarına sunacak. Sertifika ile SAP’yi Azure’da çalıştıran en iyi iş ortağı olduğunu da kanıtlayan GlassHouse, 21. yüzyılın akıllı işletmelerine HANA dönüşümlerinde uçtan uca destek verecek.

Türkiye’nin öncü yönetilen bulut servis sağlayıcısı GlassHouse, yeni bir başarıya daha imza attı. Microsoft’un 6 aylık zorlu bir denetiminden geçerek Türkiye’deki ilk ve tek SAP on Azure Advanced Specialization iş ortağı olan firma, Hosting ve HANA operasyonlarını Microsoft Azure bulut platformu üzerinde, SAP standartlarında yönetebilen Türkiye’deki en deneyimli SAP iş ortağı olduğunu kanıtladı. GlassHouse, sertifika ile SAP iş yüklerini Microsoft Azure bulut platformunda çalıştırmak isteyen kullanıcılarına üst düzey bir deneyim sunacak.

Değişen müşteri beklentilerini üst düzeyde karşılamak için sürekli gelişim stratejisini prensip edindiklerini söyleyen GlassHouse’un SAP Lideri Hüseyin Bilgen, “Yeni sertifikalarımız ile SAP Outsourcing Operations iş ortağı olarak, Hosting ve HANA operasyonlarını Microsoft Azure bulut platformu üzerinde, SAP standartlarında yapabilen Türkiye’deki en deneyimli SAP iş ortağı olduğumuzu kanıtladık. Bu sertifika ile tüm SAP, SAP HANA tabanlı uygulamaları kurmak, işletmek ve SAP ürün portföyüne uyarlanmış eksiksiz barındırma paketleri sunma yeteneklerimizi en üst seviyeye taşıdık. BT yatırımlarında tasarruf, veri saklama kapasitelerinde artış, yerel mevzuatlara uyumluluk, global arenada görünürlük, SAP’de yaşanacak olan zorunlu dönüşümü hızlandırma gibi birçok avantaj sunacağız” dedi.

“21. yüzyılın akıllı işletmelerine, HANA dönüşümlerinde çok daha güçlü bir şekilde destek vereceğiz”

20 yıllık SAP deneyimine sahip Türkiye’deki iki SAP Outsorcing Operations iş ortağından biri olduklarını da aktaran Bilgen, “İki yılda bir düzenlenen sertifikasyon sürecine katılan iki Türk firmasından biri olduk. Hizmet güvenliğimiz, SAP standartlarında yönetim becerimiz, barındırma uzmanlığımız gibi birçok yetkinliğimiz SAP denetmeni eşliğinde, yüzlerce sorudan oluşan soru seti ile detaylı şekilde denetlendi. SAP yetkinliğimiz, SAP ve Microsoft Azure sertifikalı danışmanlarımız, teknik mimarlarımız, ulusal ve global markalarla hayata geçirdiğimiz başarı öykülerimizle bu denetimden başarıyla çıktığımız için gururluyuz. Türkiye’de ilk ve tek, dünyada sadece 19 firmanın sahip olduğu SAP on Microsoft Azure Advanced Specialization sertifikası ile SAP’i Azure’da çalıştıran en iyi iş ortağı olduğumuzu kanıtladık. Yeni sertifikamız ile 21. yüzyılın akıllı işletmelerine HANA dönüşümlerinde uçtan uca destek vereceğiz” dedi.

“MENA’dan gelen talepleri karşılayacağız”

Global hedeflerinin de büyük olduğunu belirten Bilgen, “Global büyüme stratejimizin bir parçası olan sertifikasyonlarla, Güney Afrika’dan sonra MENA Bölgesi’ndeki müşterilerimizden gelen SAP on Azure taleplerini, yakın zamanda bölgede açacağımız ofisimizle, çok daha rahat ve hızlı bir şekilde karşılayacağız” diye konuştu.

Azure’da en çok SAP iş yükü barındıran sayılı iş ortakları arasında yer alıyor

SAP Outsourcing Operations İş Ortağı olan GlassHouse, halihazırda tüm ortamlarda, SAP iş yükleri için Barındırma ve HANA Operasyonları sertifikasyonuna da sahip. SAP Gold Services ve SAP Outsourcing Operations iş ortağı da olan GlassHouse, Azure’da en çok SAP iş yükü barındıran sayılı iş ortakları arasında yer alıyor. SAP’nin yanı sıra DELL Technologies ve Microsoft’un da Türkiye’deki en güçlü bulut iş ortakları arasında bulunan GlassHouse, DELL Technologies Platinum ve Microsoft Gold Cloud Platform iş ortağı olarak, Türkiye’de ilk SAP S/4HANA on Azure projesini hayata geçirmenin yanında, Türkiye’de ilk S/4HANA geçişini yapan markadır. GlassHouse,  SAP Certified in SAP HANA Operations, SAP Certified in SAP Hosting Services, SAP on Azure Advanced Specialization, SAP Gold Servis İş ortağı, Microsoft Gold Cloud Platform İş Ortağı gibi birçok sertifikaya sahip.

GlassHouse Hakkında:

GlassHouse, kurumsal yapısı, geniş kadrosu ve güçlü mali yapısı ile müşterilerinin dijitalleşme yolculuğuna destek olur.Dijital dünyada bazı BT iş yükleri on premise donanımlarda çalışmaya devam ederken bazı iş yükleri bulut altyapılarında çalışacaktır. GlassHouse tek çatı altında hem on premise donanım hem bulut çözümleri sağlayabilen, bunun yanı sıra SAP ve Microsoft altyapı uygulamalarına destek verebilen bir yönetilen bulut hizmet sağlayıcısıdır.Dünya standartlarında servis vermeyi amaçlayan GlassHouse’un operasyonları uluslararası denetim ve tescile açıktır. Bu tescillerin sonucunda GlassHouse, resmi bir SAP Outsourcing Operations Partner ve Dell Technologies Cloud Service Provider olarak operasyonlarına devam etmektedir.

GlassHouse’un iş modelinde, bulut bir yer değil, bir operasyon modeli ve iş yapış şeklidir. Bu operasyon modelini desteklemek için gerektiğinde GlassHouse, müşterilerine yerinde hizmet verecek insan kaynağı tedarik eder ve yönetilen hizmetleriyle istenen görevleri müşterileri adına yerine getirir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.