Forum

2003 terminaller ar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 terminaller arası mesajlaşma

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
636 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

2003 server üzerinde kullanıcılar terminal olarak gelmekte. Remote desktop ile kendi aralarında sürekli yazışmaları gerekiyor.

Terminal service managerden mesaj atabiliyorlar ama çok sağlıklı olmuyor. Msn gibi bir program varmıdır. Tüm terminalleri tanıyabilecek ve kendi aralarında konuşabilecekleri bir program.

şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 27/03/2010 15:44

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/104249.aspx  jabberd ts de calıştırdım

Gönderildi : 27/03/2010 16:38

(@OnurPULGAT)
Gönderiler: 136
Estimable Member

Benim yönettiğim sistemde iki adet terminal server bulunuyor. Ben yaklaşık 2 yıl önce openfire ile pandion programlarını konuşturarak bir sistem kurdum. Kullanıcıları tek tek tanımladım yani AD ile konuşturmadım. Şu ana kadar hiç sıkıntı yaşatmadı. Mac bilgisayar içinde sparkle kullandım. Yani anliyacağını sorunsuz şekilde çalışıyor. Eğer kurulumda takıldığınız bir yer olursa yardımcı olabilirim.

Gönderildi : 27/03/2010 17:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

msn tarzında winmessenger sorun çıkartıyor bu tarzda bir program lazım.

Gönderildi : 27/03/2010 18:18

(@OnurPULGAT)
Estimable Member

Şimdi şu şekilde yapalım. Siz sadece şirket içinde mi yoksa msn gibi internet üzerinden işleyen bir görüşme mi istiyorsunuz ?

Gönderildi : 28/03/2010 04:33

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Wildfire'ı deneyebilirsiniz. Portalımızda bununla ilgili Hakan Hocamızın 7setlik makalesi, 3.party kısmında mevcut. Portalımızda Wildfire (Openfire ) ile Şirket İçi Mesajlaşma  yazarak arama yapabilirsiniz

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/03/2010 04:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

uğur dostum çok teşekkür ederim forumda aradım ama belki gözümden kaçtı bulamadım.

şirket içi terminal userlerin mesajlaşacağı bir program.

Gönderildi : 28/03/2010 13:59

(@OnurPULGAT)
Estimable Member

Wildfire programını server olarak kuruyorsun daha sonra pandion veya sparkle ile o sunucu tanımladığın kullanıcılar ile konuşturuyorsun. Uğur beyin dediği gibi bende Hakan beyin makalesinden faydalanarak kurmuştum.

Gönderildi : 28/03/2010 17:34

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

uğur dostum çok teşekkür ederim forumda aradım ama belki gözümden kaçtı bulamadım.

şirket içi terminal userlerin mesajlaşacağı bir program.

Makaleleri incelediniz mi?

Gönderildi : 29/03/2010 13:55

(@Anonim)
Konu başlatıcı

winmessenger denedim. Bazı kullanıcılar birbirlerine mesaj atabiliyorlar ama bazılarına sadece başkaları mesaj atabiliyor kendisi başkalarına atamıyor. Winmessenger tarzında bir program lazım.

Kullanıcılar Profesyonel olmadıkları için rahat anlaşılır , arayüz üzerinde mesajlaşacakları bir yazılım olmalı.

Gönderildi : 11/04/2010 23:00

(@Anonim)

Sanırım arkadaş terminal server üzerinde çalışan bir program istiyor. Arkadaşlarında dediği gibi Wildfire(Openfire) güzel kullanışlı. Ama TS üzerinde çalıştırabileceğin kolay ve tek kurulumla çalışan bir program istersen outlook messengeri deneyin. (Lisansını almanız gerekir.)

Gönderildi : 12/04/2010 07:57

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

WinPopup (WinChat) işinizi görebilir.

Gönderildi : 12/04/2010 11:28

Paylaş: