Forum

Terminal Server da ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server da Windows7 Uzak Masaüstü Yazıcı Sorunu

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
479 Görüntüleme
(@comexes)
Gönderiler: 56
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba.

TS üzerinde şubeden oturum açtığımda yazıcılar görünmüyor. Şubedeki pc de win7 Ultimate kurulu. Yazıcı server üzerinde tanıtılı. serverda 2003 kurulu. Tüm formlara baktım ama bu konuyu daha önce açan olmamış sanırım. Xp kurulu sistemden bağlandığımda sorun yok fakat Win7 olan sistemden bağlandığımda yazıcı görünmüyo.

Şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 27/03/2010 18:58

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Problem halen devam ediyorsa  ek bir yazilim ile problemi asabilirsiniz;

Thinprint Client Windows 7.0

Kolay Gelsin

Gönderildi : 28/03/2010 02:12

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Biraz geç oldu ama bugün bakabildim. Dediğiniz programı denedim fakat onda da bi sonuç alamadım malesef. Windows 7 kullanan tüm pclerde kurulu yazıcıları tanımıyor. acaba server tarafında bi güncelleme felan yapmam mı gerekiyor bilemedim. özellikler server 2003 ün tanıyabileceği yazılıarı istemci tarafında ekleyip öyle bağlanıyorum. fakat hiç birini görmüyor. registry kayıtlarını felan ekleyorum. bağlanırken yerel kaynaklardan yazıcılar da ekli. server tarafında da herşey normal. aynı yazıcı xp kurulu sistemden  bağlanınca görünüyor. anlamadım gitti :(((

Gönderildi : 29/03/2010 02:18

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

easy print server 2003 te kullanılabiliyor mu?

Gönderildi : 29/03/2010 19:50

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Hayır 2008 olması gerekiyor. Tavsiye ederim, çoğu sıkıntıdan kurtulursun. Bu arada server 2003'ün updatelerini yapmayı denediniz mi, bunu yaparsanız sorununuza çözüm olabilir.

Saygılar.

Gönderildi : 29/03/2010 22:05

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Şubeden bağlantı kurduğunuz zaman mutlaka sunucuda yazıcı yükleyememe hatası ile ilgili log kaydı bırakıyordur. Bu kaydı paylaşabilir misiniz ? 

Gönderildi : 29/03/2010 22:14

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

loglarda sürücü ile iligli hata veriyordu. bende yazıcının xp driverlarını yükledim sorun çözüldü (serverda yüklü olmasına rağmen terminal üzerinde de yükledim) . Fakat hp1010 winxp sürücü ile Win7 de çalışmıyor. her seferinde bağlanırken sürücü seçimi yapmanız gerekiyordu. Servera bağlanırken xp, localde win7 sürücüsünü seçmem gerekiyordu. Bende universal bir driverı olan başka bir bölümdeki yazıcıyla yer değiştirdim. İlgiliniz ve desteğiniz için teşekkür ederim. BİT olmak isteyenin arayıpta bulamayacağı bir kaynak burası. herkese başarılar.

Gönderildi : 05/04/2010 16:51

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim ve iyi dilekleriniz için teşekkürler.

Gönderildi : 06/04/2010 04:11

(@CemNalcaci)
Gönderiler: 4
Active Member

yaklaşık 1 sene geçmiş konunun üzerinden ancak benim başıma da buna benzer bir durum geldi.

win server 2003 e uzak masaüstü ile bağlandığımda sadece microsoft xps document writer görünüyor. buradan okuduğum kadarı ile server üzerinde client üzerinde kurulu olan yazıcının da sürücülerini kurmam gerekiyor. ancak client olan pc windows 7 64bit. kendi üzerinde usb den bağlı bir brother mfc-7420 yazıcı var bir tane de usb den bağlı zebra tlp 2844 yazıcı var benim bu 2 yazıcıyı da bu client ile bağlandığımda kullanabilmem gerekli. ne denediysem başaramadım. yazıcıların win 7 üzerindeki aynı driverlarını server'a kuramıyorum. sadece microsoft xps document writer görünüyor. nerede eksiklik yaptım acaba bana yol gösterebilirseniz cok sevinirim.

Gönderildi : 03/05/2011 14:47

Paylaş: