Forum

USB Bellek engellem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

USB Bellek engelleme olmuyor!!

15 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
473 Görüntüleme
(@HuseyinAksoy)
Gönderiler: 140
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Win 2008 Server da usb bellekleri kapatmak için GPO(adm dosyası) oluşturdum.Ama eklediğim OU daki kullanıcılarda hiçbir değişiklik olmadı.Neden ve nasıl yapabilirim?Yardımınıza ihtiyacım var.Teşekkürler. 

Gönderildi : 27/03/2010 15:40

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Linki inceler misiniz

http://technet.microsoft.com/en-us/magazine/2007.06.grouppolicy.aspx

Kolay Gelsin

Gönderildi : 27/03/2010 15:57

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Nasıl policy oluşturduğunuzu yazarsanız kontrol edelim. Ayrıca oluşturduğunuz policy ile OU nun uygun olması gerekir ( Computer policy uyguluyorsanız OU içinde computer lerin olması gibi). Ayrıca bilgisayarlarda gpupdate /force yaptıktan sonra rsop.msc ile uyguladığın policy leri alıp almadığını kontrol edebilirsin. 

Gönderildi : 27/03/2010 16:17

(@HuseyinAksoy)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Haydar bey cevabınız için teşekkür ederim.Ama ben serverın değil clientlarda yasaklamak istiyorum.

Uğur bey Compputer Policy oluşturdum.Ama OU'da userlar var.Sorun bundan olabilir mi?En yakın zamanda deneyeceğim.

Gönderildi : 27/03/2010 19:12

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Oluşturduğunuz GPO yu OU lara linklediniz mi? Ayrıca yapılan bu değişiklikte kurallar hemen clientlar tarafından alınamıyabiliyor. Bende değişiklikleri yaptıktan sonra clientlarda bu kural biraz gecikmeli alınmıştı ama şuan hiç bir sorun yok.

Ayrıca ayarları sadece User Configuration tarafında yapmanızda yeterli, Computer bazında yapmanız şart değil.

Gönderildi : 27/03/2010 19:31

(@HuseyinAksoy)
Estimable Member
Konu başlatıcı

GPO yu OU lara linkledim.Ayarlar uygulansın diye gpupdate /force yaptım.Bilgisayarları bir iki defa resetledim.Hatta serverı bile yeniden başlattım ama olmadı.

Birşey daha sormak istiyorum.Uğur bey'in dediği gibi policy ile OU'nun aynı olmaması sebep olabilir mi?Öyleyse computer ve userları aynı OU'ya taşıyabilirmiyim.

Gönderildi : 27/03/2010 23:34

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Başka bir GPO yu zorunlu filan kılmadıysan çalışması gerek.

GPM ı açıp ilgili OU ya tıklayıp Enforced ın etkin olup olmadığına bakarmısınız.

Gönderildi : 28/03/2010 00:05

(@HuseyinAksoy)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Başka GPO yok.Enforced'ın etkin olup olmadığını bilmiyorum.Öncelikle ona bakarım.Olmadı OU ların içine computerları atarım.O da olmadı user configuration da tanımlarım.Bunları yaptıktan sonra sonuçalrı bildiririm.Yardımız için teşekkürler. 🙂

Gönderildi : 28/03/2010 00:15

(@ugurburma)
Üye

GPO uyguladığınız bölümde computer ve user diye 2 bölüm vardır. Siz eğer computer policy kısmında seçeneklerle policy uygulayacaksanız OU nuz içerisinde computer lerin olması gerekir. Aksi takdirde çalışmaz.

Gönderildi : 28/03/2010 01:08

(@HuseyinAksoy)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Peki uğur bey ben bir OU içine hem user hem computer eklesem computer ve user policy lerini bu OU da kullanabilirmiyim?Yoksa ayrımı olması gerekiyor?

Gönderildi : 28/03/2010 02:24

(@ugurburma)
Üye

Computer ve user lar aynı Ou da olabilir.

Gönderildi : 28/03/2010 02:28

(@HuseyinAksoy)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler.

Gönderildi : 28/03/2010 02:32

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Gfiendpoint security'yi kullanmanızı öneririm. Policy tabanlı çözümler belli bir yerden sonra değişiyor.

Gönderildi : 28/03/2010 14:59

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

mrb, benzeri bir sorunu baska bi postta "block policy inheritance" checkboxı ile çözmüştük, policy'yi defaul domain policyden ayırmanız gerekir aksi halde yukarın gelen policy alttakini ezecektir, policy'yi silip baştan yaratın, csop.msc (group policy results of policy) loglarının fail kısmını bizle paylaşın.

Gönderildi : 28/03/2010 20:19

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

açıkçası gpo ile uğraıp birkaç başarısız denemeden sonra ( bendende kaynaklanıyor olabilir) 

tam hevesim kırılıyorduki kaspersky admin kit ilaç gibi geldi  

Gönderildi : 29/03/2010 14:03

Paylaş: