Forum

Antivirüs yazılımı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Antivirüs yazılımı tavsiyeniz?

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
121 Görüntüleme
(@balanar)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ortalama 400-500 kullanıcılı bir yapıda antivirüs yazılım tavsiyesi aramaktayız.

Normalde şahsi olarak tercihim mevcut fakat fiyat noktasında yönetimi ikna edemediğimizden kaynaklı farklı arayışlar içersine girmek zorunda kalıyoruz.

Sizler ne kullaniyorsunuz? Ne tavsiye edersiniz? 3 yıllık lisanslama düşünüyoruz, fakat fiyatların 7 haneli rakamlara ulaşmaması gerekiyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Gönderildi : 22/04/2024 20:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4317
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/security-4/firma-icin-virus-programi-tavsiyesi/
https://www.cozumpark.com/community/3_party-4/531540/

Önceki konularda ki kavramlar değişmedi, size ne lazımsa ve bütçenize göre onu seçin. Spec'lerin dışında ürünler bütçelerine göre de kategorileniyor zaten. Agent sayısı az değil tümünden teklif alın indirim yapmak isteyenler olabilir, ister özellik listeleri yapın, bütçeniz dahilinde sunun ve karar alın.
Bu alanda hepsi iyidir ölçeklerine göre en iyisi diye birşey yok. Konunun diğer kısmı tamamen kişisel beğeniler, kurumlara göre değişen ihtiyaçlar ve alışkanlıklardır. Bütçe limitinizin altındakilerin tümünü çalışırsanız ne neyi ne kadar yapıyor zaten görürsünüz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/04/2024 01:05

(@serkanates)
Gönderiler: 1284
Üye

@ibrahimyildiz güzel özetlemiş ancak tavsiye niteliğinde altyapınızda Fortinet ürünleri var ise security fabric yapısı için FortiEDR ürününün değerlendirme listesinde olmasını öneririm.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 24/04/2024 08:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32998
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, 400 kullanıcı için örnek TM apexone kabaca 6500 usd, yani 210k, 6 hane, 7 hane dediğinize göre EDR,XDR gibi bir şey bakıyorsunuz yani standart AV bakmıyorsun, o zaman sentinel one, crowdstrike ve palo alto bakıyor olman lazım, bunun için infinitum ve benzeri her üçü içinde teklif verebilen ve konuya hakim bayiler ile çalışırsan onlar yönetim ile bir toplantı yapıp ikna edebilirler (şu anda değil tabi çünkü teklif almış ve konu register olmuştur ondan artık teklif aldığın firmalar ile ilerlemek zorundasın bundan sonraki projeler için önerimdir).

Gelelim ikna etmeye, sonuçta dediğim gibi ortamınızda neler var, ne tür iş ihtiyaçlarınız var, regülasyona tabi misiniz? Yani iş ihtiyaçlarını bilmeden ürün önermek çok zor. Standart öneriler için zaten İbrahim sağ olsun forumdaki konuları paylaşmış. Kolaylıklar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/04/2024 12:23

Paylaş: