Haberler

Firefox 81 ile Gelen Yeni Özellikler

Mozilla 22 Eylül 2020 tarihi itibariyle Windows, macOS, Linux ve Android için birtakım güncellemeler yayımladı. Bu güncellemeler arasında kredi kartları için otomatik doldurma, kulaklıkla ve klavyeyle video kontrol etme gibi özellikler bulunuyor.

Windows, Mac ve Linux kullanıcıları Options> Help > About Firefox üzerinden tarayıcılarını Firefox 81’e yükseltebilirler. Tabii ki Firefox 81’in yayımlanmasıyla beraber diğer geliştirme dalları da 1 versiyon yükselerek Firefox Beta 82’ye geçti.

Yeni versiyonu denemek isteyen okuyucularımız aşağıdaki linkleri kullanarak Firefox 81’i indirebilirler:

Eğer linklerde sorun yaşarsanız direkt olarak Mozilla’nın FTP sunucusundan manuel download da yapabilirsiniz.

Kredi kartı bilgilerinizi otomatik doldurun

ABD ve Kanada’daki Firefox kullanıcıları artık tarayıcıya kaydettikleri kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapabiliyorlar. Bu kartların şifreleri, işletim sistemi login şifrenizle güvenceye alınabiliyor. Bunun için Windows içerisinde Require Windows authentication to autofill, view, or edit stored credit cards adlı bir seçenek bulunuyor. Lakin bu özelliğin ABD ve Kanada dışındaki ülkeler için ne zaman kullanıma açılacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Alpenglow teması

Mozilla’nın Firefox 81 için eklediği yeniliklerden biri de Alpenglow adlı yeni tema. Bu temayı etkinleştirmek isterseniz Firefox Menu > Addons > Themes adresinden Alpenglow’u bulabilirsiniz.

Kulaklık ve klavyenizden videoları kontrol edin

Firefox 81 sayesinde kulaklığınızdaki çeşitli tuşlar ve klavyenizle videoları kontrol etmeniz mümkün oluyor. Hatta bunun için video ile aynı sekmede olmanız veya o sırada Firefox kullanmanız bile gerekmiyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu