Haberler

FCC Kaspersky ve Çinli Telekom Firmalarını Ulusal Güvenlik Tehditleri Listesine Ekledi

ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC), Rus siber güvenlik şirketi Kaspersky Lab’ı ülkenin “ulusal güvenliği için kabul edilemez risk” oluşturan şirketler “Listesine ” eklemek için harekete geçti. Son gelişme Çin telekomünikasyon firmalarının baskın olduğu listeye ilk kez bir Rus kuruluşunun eklendi Kaspersky’nin yanı sıra China Telecom (Americas) Corp ve China Mobile International USA da listeye eklendi. FCC, kararın 11 Eylül 2017’de İç Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan ve federal kurumların bilgi sistemlerinde Kaspersky markalı ürünleri kullanmasını yasaklayan Bağlayıcı Operasyonel Yönerge (BOD) uyarınca verildiğini söyledi.

kaspersky eğitim farkindalik-guvenlik
kaspersky eğitim farkindalik-guvenlik

Kaspersky, FCC’nin kararından hayal kırıklığına uğradıklarını ve ürünlerinin herhangi bir teknik değerlendirmesi yapılmadan “siyasi gerekçelerle yapıldığını” söyledi. Duyuru, HackerOne’ın Rusya ve Beyaz Rusya’ya uygulanan yaptırımlara yanıt olarak Kaspersky’nin bug bounty platformuna erişimini süresiz olarak askıya aldığını söylemesiyle geldi. Şirket, “bu tek taraflı eylemi kabul edilemez bir davranış olarak gördüğünü” sözlerine ekledi.

Kaynak: thehackernews.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.