Haberler

Apple WWDC 2022 Davetiyelerini Bu Hafta Gönderebilir

Amerika merkezli teknoloji şirketi Apple bilindiği üzere her yıl WWDC etkinliği düzenliyor. Gelen son bilgilere göre Apple WWDC 2022 davetiyelerini bu hafta içinde göndermeye başlayacak.

Geçtiğimiz haftalarda yeni bir etkinlik düzenleyen Apple, etkinlikte yeni donanım ürünlerini duyurmuştu. Yeni donanım ürünlerinin yanında iPhone 13 ailesi için bir renk seçeneği daha getiren Apple’da gözler WWDC’ye çevrildi.

Apple WWDC 2022 Etkinliği Ne Zaman?

Teknoloji devi Apple geçtiğimiz yıl Mart ayının sonunda 32. Dünya Geliştiriciler Konferansı için dijital davetiyeleri göndermişti. Koronavirüs pandemisi nedeniyle yüz yüze bir etkinlik yerine dijital bir konferans düzenleyen Apple, WWDC 2022’nin hazırlıklarına başladı. Bu yıl da koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze bir etkinlik yerine dijital bir etkinlik düzenleyecek olan Apple, davetiyeleri göndermeye hazırlanıyor. Apple’a yakın kaynaklara göre etkinlik davetiyeleri bu hafta içinde gönderilecek.

Geçtiğimiz yıl WWDC etkinliği için geliştiricilere ve basına 30 Mart tarihinde davetiye gönderen Apple, WWDC 2021 etkinliğinin tarihini 7 Haziran – 11 Haziran olarak açıklamıştı. WWDC 2021 etkinliğinde Apple yeni donanım ürünlerini tanıtmamış sadece iOS 15, iPadOS 15, macOS Monterey, watchOS 8 ve diğer yazılımlarını tanıtmıştı.

WWDC 2021 etkinliği San Jose, California’daki McEnery Kongre Merkezi’nde düzenlenmişti. 2020 yılında yüz yüze olarak planlanan Apple’ın etkinlikleri pandemi nedeniyle dijitale taşınmıştı. Apple’ın etkinliklerinin ne zaman yüz yüze gerçekleşmeye başlayacağı şimdilik bilinmiyor.

WWDC 2022 etkinliğinde Apple, iOS 16, iPadOS 16, macOS 13, watchOS 9 ve diğer yazılımlarının yeni sürümlerini duyuracak. Apple WWDC etkinliğinde donanım ürünlerini son olarak 2019 yılında duyurmuştu. Bu etkinlikte Apple, Mac Pro ve Pro Display XDR ürünlerini tanıtmıştı. Apple’ın bu etkinlikte yeni bir donanım ürünü tanıtıp tanıtmayacağı bilinmiyor olsa da Mac Pro’nun güncellenmiş Apple Silicon işlemcili sürümü tanıtılabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu