Haberler

HackerOne, Kaspersky’ı Bug Bounty Programından Çıkardı

Hata ödül platformu HackerOne, Ukrayna’nın işgalinden sonra Rusya ve Beyaz Rusya’ya uygulanan yaptırımların ardından Cuma günü Kaspersky’nin Bug Bounty programından çıkarıldığını açıkladı. HackerOne, geçen hafta yayınlanan yaptırımlarla ilgili bir SSS’de “Yaptırımlar konusunda uygun kuruluşlarla çalışmaya devam edeceğiz” dedi. “Bu amaçla, Rusya, Beyaz Rusya ve Ukrayna’nın yaptırım uygulanan bölgelerinde bulunan müşteriler için programları askıya aldık.” denildi. Hata ödül platformu ayrıca Kaspersky’nin programa erişimini engelledi ve Rus antivirüs sağlayıcısının ürünlerinde önceden rapor edilmiş güvenlik açıkları için mevcut fonları dondurdu. Kaspersky bu gelişmeler üzerine ürünlerinde güvenlik açıkları bulan araştırmacılardan Kaspersky tarafından hazırlanan bug bounty programına bildirmelerini istedi.

HackerOne’ın Kaspersky bug ödül programını platformundan kaldırma kararı, Rus şirketinin Ukrayna’daki Rus savaşının başlamasından bu yana aldığı büyük darbelerden bir diğeri oldu. Daha öncede Almanya Federal Bilgi Güvenliği Ofisi (BSI), Rusya’nın AB, NATO ve Almanya’ya yönelik tehditleri nedeniyle Kaspersky ürünlerini kullanmamaları konusunda uyarmıştı.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.