Anasayfa » Facebook, Yardım Merkezine WhatsApp Entegrasyonu Özelliği Getirdi

Makaleyi Paylaş

Haberler

Facebook, Yardım Merkezine WhatsApp Entegrasyonu Özelliği Getirdi

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, yalnızca site ve uygulamada iyi vakit geçirmeniz için çalışmadığını aynı zamanda doğal afetler gibi istenmeyen durumlarda kullanıcılarına yardımcı olmak için de çeşitli araçlar ve özellikler geliştirdiğini açıkladı. Şirket, bugün itibarıyla Kriz Yardım Merkezi araçlarını güncelledi ve WhatsApp entegrasyonu sağladı. Böylece Facebook, 80’den fazla ülkede 300 krizde kullanılan afet raporlama ve iletişim özelliği olan Yardım Merkezi özelliğini genişletiyor.

Facebook Yardım Merkezi araçlarının amacı oldukça net; olası bir afet durumunda sevdiklerinize ya da arkadaşlarınıza ulaşabilmek. Ancak bu erişim, mesajlaşmadan çok ‘durum bildirme’ şeklinde Yani bu araçlarla konumunuzu, sağlık durumunuzu bildirebiliyor, yakınlarınızın durumlarını öğrenebiliyor ya da yardım talep edebiliyorsunuz.

Şu ana kadar bu araçlar Facebook Messenger üzerinden kullanılıyordu. Bu da kullanıcıları Facebook Yardım Merkezi’nden faydalanma konusunda kısıtlıyordu. Yeni gelen WhatsApp entegrasyonu ise kullanıcıların dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması üzerinden durumlarını bildirmelerine ya da diğer özellikleri kullanabilmelerine imkan tanıyor.

Facebook’un duyurusunu gerçekleştirdiği özellikler WhatsApp ile de sınırlı değil. Yeni eklenen özellik ile birlikte kullanıcılar, yardım gerektiren durumları Facebook Yardım Merkezi’ne ekleyebilecekler. Örneğin; olası bir deprem anında bir binanın çöktüğünü gördüğünüzde, bunu Yardım Merkezi’ne direkt olarak bildirebileceksiniz.


Güncellemeler ile Facebook, Doğrudan Yardım ve Ulusal Güvenlik GIS Ulusal İttifakı (NAPSG) Vakfı gibi kuruluşlarla ortaklıklar sayesinde bu güncellemeleri eyalet ve yerel yetkililere ve ayrıca federal yardım kuruluşlarıyla da paylaşabileceğini belirtti.

Kaynak

Link

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>