Anasayfa » Facebook Gaming, Telif Hakkıyla Müzik Çalmaya İzin Veriyor

Share This Post

Haberler

Facebook Gaming, Telif Hakkıyla Müzik Çalmaya İzin Veriyor

Facebook Gaming, ortak yayıncılarının canlı yayınlarında arka planda telif hakkıyla korunan popüler müzikleri çalmalarına izin verebilecek düzenlemeye gittiğini belirtti. Bu durum canlı yayın akışında telif hakkı sorununa çözüm getirdiklerini gösteriyor.

Facebook Gaming yaptığı bir açıklamada; Bir oyun yayını sırasında çalınan müzik, akışın odak noktası olmamalı, bir arka plan öğesi olmalı bir yayıncının sesi veya oyun sesi ön planda olmalıdır. Bu aynı zamanda bir canlı yayından yapılan klipler ve canlı akışların VOD sürümü için de geçerlidir, ancak ayrı olarak düzenlenen ve yüklenen VOD içeriğini kapsamaz diye belirtti.

Facebook’un anlaştığı lisanslar şarkıların hepsini kapsamıyor; bazıları “kısıtlanmıştır” şeklinde uyarılar veriyor. Yayıncılar, Facebook Gaming’de kullanım için lisanslı olmadığını bildiren bir açılır pencere ile karşılaşacaklar. Ayrıca hangi parçaların kısıtlı olduğu da belli değil bu da hangi parçaların olmadığını kesin olarak söylenemeyeceğini gösteriyor.

Kaynak


Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>