Anasayfa » Google’dan Yeni Hedef: Yenilenebilir Enerji

Yazıyı Paylaşın

Haberler

Google’dan Yeni Hedef: Yenilenebilir Enerji

Rüzgar, güneş ve diğer yenilenebilir kaynaklar, geçen yıl Google’ın elektrik tüketiminin yüzde 61’ini oluşturuyordu.

Google, veri merkezlerini ve ofislerini 2030 yılına kadar yalnızca karbonsuz elektrik kullanarak güçlendirmeyi hedefliyor. Google CEO’su Reuters’e verdiği demeçte, önceki hedefine dayanarak enerji kullanımını yüzde 100 yenilenebilir enerjiye çevirmek istediklerini belirtti.

Pichai, bu ay Amerika Birleşik Devletleri’nin batısında rekor bir bölgeyi yakan orman yangınlarının, iklim değişikliği konusunda halkın farkındalığını artırdığını, Google’ın yeni hedefi ve ürün özellikleriyle daha fazla dikkat çekmek istediğini söyledi.

Pichai, “Dünyanın dört bir yanındaki veri merkezlerimizde ve kampüslerimizde 7/24 saat karbon içermeyen bir plan yapmak için muazzam bir lojistik zorluğu ile karşı karşıyayız, bu nedenle geçen yıl bunu modellemek için çok çalıştık, ve 2030’a kadar oraya ulaşabileceğimize inanıyoruz.”dedi…

Şirketin yeni hedefleri arasında, bazı tedarikçilerin yanına 5 gigawatt yenilenebilir enerji getirilmesi, dengelenmiş ihtiyaçlarının ötesinde ağaç dikimi için fon sağlanması ve verilerin paylaşılması veya 2030 yılına kadar yılda 1 gigaton karbon emisyonunu azaltmaya çalışmak için dünya çapında 500 hükümet ile ortaklık kurulması yer alıyor.

Kaynak

Yazıyı Paylaşın

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>