Haberler

Exclusive Networks, Zorlu Pandemi Koşullarına Rağmen 2020 Yılını Güçlü Performans ve Karlılıkla Bitirdi!

Küresel siber güvenlik ve bulut uzmanı Exclusive Networks,

2020 yılında 2.6 milyar Euro karlılığa ulaştı; etki alanını genişletti;

yepyeni X-OD platformu Ile pazar dengelerini değiştirdi

ve “baştan uca güvenilir dijital altyapı” kavramı Ile,

yeni vizyonunu duyurdu.

 • Exclusive Networks, 2020 yılında, zorlu pazar koşullarına rağmen, sektör ortalamasının üzerinde bir performans sergiledi.
 • Satış ve operasyonel karlılığını %8 oranında artırdı.
 • Bazı ülkelerde sunmaya başladığı, X-OD (Exclusive- On-Demand) dijital platformundaki hızlı büyüme, yazılım tabanlı çözümlerdeki karlılığını artırdı.
 • Pandemiye rağmen, stratejik iş ortaklıkları ile, coğrafi olarak sınırlarını genişletmeye devam etti.
 • ‘Küresel güvenilir dijital altyapı uzmanınız’ mottosunu benimseyen yeni vizyonu ile, 2021 yılına hızlı bir giriş yaptı.

PARIS, FRANSA – 18 Mart 2021 – Exclusive Networks, 2020 yılında öngörülemez pazar koşullarına rağmen, oldukça başarılı sona eren 2020 finansal rakamlarını açıkladı. Exclusive Networks,

satışta %8 büyüme gerçekleştirirken, 3 stratejik iş ortaklığı ile de coğrafi sınırlarını genişletti. Ayrıca 2020 yılında, üretici çözümleri ve profesyonel hizmetler için hazırladığı, anlık talep platformu, X-OD’yi

(Exclusive- On-Demand) duyurdu. 

Exclusive Networks CEO’su Jesper Trolle, finansal sonuçları değerlendirirken, “2020 yılı, yaşadığımız zorlu ve belirsiz sürece rağmen, bizim için güçlendiğimiz, problem çözme yetimizi arttırdığımız ve başarılı sonuçlar aldığımız bir yıl oldu. Bu mükemmel performans, tüm Dünya’ da azimle çalışan ekip arkadaşlarımızın emeği; değerli iş ortaklarımız ve müşterilerimiz ile kurduğumuz güçlü ilişkilerimizin bir kanıtı ve sonucudur.”

“Siber güvenlik alanındaki uzmanlığımızın ve mirasımızın, bu dönem boyunca yakaladığımız başarıda büyük etkisi olduğunu düşünüyorum; o yüzden, gelecek planlarımızda da emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Bizim vizyonumuz, tüm bireyler ve firmalar için, tamamen güvenilir bir dünya yaratmak ve misyonumuz bunu gerçeğe dönüştürmek. Güvenilir dijital altyapılarda uzman bir firma olarak, iş ortaklarımız için ileride oluşacak pek çok fırsat yaratmak ve onları daha ileriye taşımak için buradayız.” dedi.

2020’nin önemli olayları:

 • Pek çok bölgede güçlü organik büyüme
 • Genel karlılıkta, hizmet çözümlerinde yüzdesel büyüme
 • ‘Core’ üreticilerin, pazar büyüme oranlarının üzerinde büyümesi
 • Niş ve yeni üreticiler için, güçlü odağın devam etmesi
 • Üretici portfolyosuna 17 yeni markanın daha katılması ve coğrafi olarak büyüme
 • Yazılım tabanlı iş hacminin büyümesine katkıda bulunmak için, X-OD platformunun duyurulması
 • Öncelikle yeni CEO Jesper Trolle’ün, sonrasında İnsan Kaynakları Direktörü Laurence Galland ve Strateji ve İş Gelişimi Direktörü Alexandre Azouaou’nun atanması ile Yönetim Ekibinin güçlenmesi
 • Veracomp’un satın alınması ile, Orta ve Doğu Avrupa’da 10 yeni ülkenin Exclusive Networks bünyesine katılması
 • JJNET Hong Kong’un satın alınarak, Kuzeydoğu Asya’da büyümek için fırsat oluşturulması
 • Nuaware’in satın alınması ile; bulut hizmetleri, DevSecOps ve konteyner teknolojilerindeki uzmanlığın geliştirilmesi

Exclusive Networks Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Andy Travers, “2020 yılında karşılaştığımız zorluklara rağmen, kuralları değiştiren, özgün DNA’mızla ‘yeni normal’ döneme hızla uyum sağladık ve planlarımızı hayata geçirmeye devam ettik. Dünya çapında coğrafi olarak etki alanımızı genişlettik, yeni dijital gelişmelere öncü olduk ve ekibimize eşsiz yetenekler katmaya devam ettik.”

“Önümüzdeki dönemde de, bizi bekleyen fırsatlar çok önemli. Bu süreçte, Exclusive Networks, doğası gereği bir fırtınanın tam ortasında kaldı ve bu fırsatı iyi değerlendirdi – Dijital dönüşüme odaklanmadaki hızlı gelişmeler, firmaların bulut ortamlarında ve uzaktan çalışma modellerine hızlı adaptasyon sağlama gerekliliği; güvenliğe duyulan ihtiyacın hızla artışı- Pazar lideri üretici ve güvenilir iş ortakları ekosistemimiz; önce hizmet yaklaşımımız ve yenilikçi düşünce yapımız ile, hızla değişen dijital dünyada, değer yaratacağımız bir gelecek sağlamak için kararlıyız.” diyerek yorumlarını paylaştı.

Exclusive Networks Hakkında

Exclusive Networks olarak, firmaların dijital dönüşüm yolculuklarında, altyapı sistemlerinin güvenliğini ve sürekliliğini sağlamak en önemli görevimiz. Benzersiz stratejilerimiz ile, iş ortaklarımıza daha çok fırsat sağlıyor ve müşteri ilişkilerini güçlendirmelerine yardımcı oluyoruz. Bizim uzmanlığımız, onların gücü – sürekli gelişen teknolojileri ve değişen iş modellerini yönetebilmeleri için, onlara uçtan uca eğitimler ve profesyonel hizmetlerimiz ile, destek veriyoruz. Exclusive Networks’ün hikayesi, tüm Dünya’ya yayılmış, ‘önce hizmet’ anlayışı ile, yeniliği ve özgünlüğü birleştirmiş, sektörün büyüme hızının da önüne geçmiştir. 100 ülkede, 50’den fazla ofisimizle, eşsiz ‘Global vizyon, Yerel çözümler’ iş modelini benimsiyoruz. Daha fazlası için, http://www.exclusive-networks.com.tr/  

İletişim:

İstanbul Merkez Ofis

İçerenköy Kayışdağı Cad.Karaman ÇiftliğiYolu Kar Plaza No:47 Kat:1Ataşehir/İstanbul

Tel: +90 216 464 0490

Ankara Ofis

Mustafa Kemal Mahallesi 2133 Sokak Aktera Plaza No:5/12 Söğütözü-Çankaya/ANKARA

[email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.