Forum

Yazılım üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazılım üzerine geç kalmış bir gelecek. Zor seçenekler ios ve android için kitap(veri) önerileri ?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
535 Görüntüleme
(@eymengokalp)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar 27 yaşındayım şuanda 2 yıllık Pc programcılığı okudum.
Hayatımı grafik tasarım ve fotoğraf işleriyle kazanmaktayım. Okulda bir şeyler öğrenmedim yazılım adına bi pascal ve delphi hesap makinesi vs.
Eee şuan Bildiğim yazılımlar Adopenin tüm yazılımları Ps, Aı, Fl, Ae, Pr, Au ayrıca ses alanında Cubase , Reason v.s.
Ancak bu işler ve getirileri beni tatmin etmiyor çıtayı yükseltmeye karar verdim.
3ds max ve unity öğrenmeye başladım. Html ve css saldırdım. Biraz kafam karıştı farklı kollardan saldırınca geç öğrenme oluyor ancak sorun yok.
En önemliside zaman kısıtlı internetde neye bakacağımı bilmediğim için zaman bazen boşa akıyor. Bu yüzden kitap önerilerine ihtiyacım var.

İos ve Android için uygulamar yapma niyetindeyim. Yazılımda kendimi geliştirmek istiyorum.
Bi süre kendi içime gömülüp çılgınlar gibi yazılım çalışacağım iş saatleri dışında.

Önericeğiniz kitaplar eğitim setleri ne olsursa ?

Sevgiler saygılar

Gönderildi : 28/04/2017 14:15

(@eseryilmaz)
Gönderiler: 67
Estimable Member

Web teknolojileri ile oyun geliştirme çok ayrı noktalar herkesin bildiği üzere...

İkisini birlikte öğrenmenin dezavantajı olacaktır. Zaten ikisi de üç beş ayda öğrenilebilecek şeyler değil. Eğer uzmanlık statüsünde birşeyler öğrenmek istiyorsan önce birini seç. Belli bir seviyeye geldikten sonra, diğerlerine başlaman daha sağlıklı olur. Sonuçta bir programın arayüzünü öğrenmek kadar kolay değil web teknolojileri ya da bilgisayar oyunu tasarımı.

Web için asp.net mvc 5 etiketli, sql server 2016 etiketli, CSS 3.0 ve HTML etiketli (güncel olmalarına dikkat et) piyadaki herhangi bir kitabı satın alabilirsin.

İngilizcen var ise ne ala. Kitap bile satın almana gerek yok.

Bilgisayar oyunu için de durum biraz karışık. (Oldukça iyi tecrübem vardır)

Alfadan çıkan 3ds max 2008 adlı kitabı satın al derim. Eski ama Türkçe 3ds max kitaplarına oranla çok iyidir.

Bu işte 3d tasarım önemlidir.

Takıldığın noktada sorabilirsin bana.

Gönderildi : 29/04/2017 00:24

(@eseryilmaz)
Gönderiler: 67
Estimable Member

Unutmadan, android ve ios, eğer iyi bir fikir ortaya konmamış ise sukutü hayaldan başka birşey değildir. Milyonlarca boş program appstore ve googleplay de durmaktadır.

Çok iyi bir fikir gerekiyor. Yoksa kazanılan paralar youtube a konulan videolardan elde edilen gelirlerden öte değildir. Yani photoshop işlerinden ne geliyorsa o denli zayıf gelir söz konusu.

İyi bir proje çıkarmak da vakit alacaktır. 3ds max üzerine edit poly gibi konuların hakkının verilmesi gerekir. Animasyonların, ters kinematik konularının hakkının verilmesi gerekir.

Allah yardımcın olsun derim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/04/2017 00:33

(@eymengokalp)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim hocam çok naziksiniz çok çok çok sağolun. Dediklerinizde haklısınız. Tecrübe ve bilgi zamanla şekilleniyor.
Adoebeye 15 yaşında giriştim 11 yıllık bir tecrübe var anca 3 yılından sonra işler 100 % 1000 rayına oturmuştu sanırım buda
dediğiniz gibi bu şekilde zamanla olacak bir şey. 

Html ve 3ds max şuan hedefim.
Dediğiniz tüm konuları elekten geçireceğim ve bahsi geçen kitabı alacağım. Bu yazdıklarınızla başlayacağım.
Aslıdna beni tetikleyen oda arkadaşım oldu android sütüdyo java ve java sicript biliyor bır kaç mılyonluk 4 -5 oyunu var guzelde paralar kazandı.
O uzaktan java oretmeye calısıyor ayrı sehırlerdeyız. Birde baktım android studio da sadece o segment için oyun var yada app sorna gözümü 3d unity diktim malum her alan için hazırlanıyor. Hazırlanabiliyor. 3ds max ise kısa fılım tutukumdan az cok var bına yap anımasyon yaratıklşar vs basit düzeyde tabi. Bir kaç 3ds eğitim seti bakıyorum. Dediğiniz kitabıda alacağım. Uyguluma konusunda ıse haklısınız akadaşım sadece şanslıydı bu konuda . En kötü öğrendiğimle kalır cv de sıkı şeyler dolar sağda solda çalışırken işime yarar boş vakitlerdede proje çıkartırım kendime.
Tekrardan tecrubelerınızı actığınız ıcın cok sağolun takıldığım yerde muhakkak sorarım sağlun.  Allah razı olsun .

Gönderildi : 29/04/2017 17:02

Paylaş: