Forum

Microsoft OLE DB Pr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers hata '80004005'

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
9,195 Görüntüleme
(@serdaratacan)
Gönderiler: 244
Honorable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba 

[Microsoft][ODBC Driver Manager] Veri kaynaðý adý bulunamadý ve varsayýlan sürücü belirtilmemiþ

/Kontrol.asp, satır 8

satır 8 de bu arkadaşlar . naptımsa bu hatayı çözemedim yardımcı olurmusunuz.

<%
Set baglanti = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
baglanti.Open "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=" & Server.MapPath ("db/Data.mdb")
%>

Gönderildi : 15/02/2016 15:20

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=13255  şunu indirip kurun ( Uygulama havuzunuz 64 bit ise 64 bit olarak indirin, uygulama havuzunuz 32 bit ise uygulamayı x86 olarak indirin. )

Kolay gelsin. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 15/02/2016 17:08

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Merhaba Ne yaptınız ? bize yaptıklarınızı sayarmısınız. Bizde aynı şeyleri yapmayalım size yardımcı olabilelim hızlıca saygılar

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 15/02/2016 18:14

(@serdaratacan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hocalarım merhaba.

IIS 7.5 Türkçe kurulu local makinede.

içerisinde birkaçtane uygumala var. daha önceden hazırlamış olduğum asp uygulamayı buraya taşıdım. access veri tabanı kullanıyorum.

yazma izinlerini açtım.

[Microsoft][ODBC Driver Manager] Veri kaynaðý adý bulunamadý ve varsayýlan sürücü belirtilmemiþ

/Kontrol.asp, satır 9

<%
baglanti.Open "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=" & Server.MapPath ("db/Data.mdb")
%>

bu şekilde bir hata alıyorum. makineden uygulama havuzundan gelişmiş ayarlardan kullandığım uygulamanın 32 bitini aktif ettiğimde bu sefer service unable hatası veriyor IIS ekranından yeniliyorum benim servis durduruldu diyor. başlat diyorum ekranı yenile yaptığımda durduruyor. 32 bit pasif yaptığımda servis başlıyor ama bu seferde yukarıdaki kod hatasını veriyor neyi yanlış yapıyorum bilemedim . yardımco olurmusunuız.

Gönderildi : 16/02/2016 12:33

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Yukarı da dediğim uygulamayı indirip 64 bitini kurun ve uygulama havuzunu 64 bitte çalıştırıp denermisiniz ? 

Gelelim uygulama havuzunun hemen durmasının sebebine muhtemelen credential ile ilgili bir sıkıntı yaşıyorsunuz permissionları kontrol edin ve uygulama havuzunu siteyi çalıştıran kullanıcı bilgilerini kontrol edin. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 16/02/2016 12:40

(@serdaratacan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Ziya hocam IIS içerisinde başka uygulamarda var bu indirdiğim uygulama diğer uygulamaları bozar mı ? onlar SQL kullanıyor 

Gönderildi : 16/02/2016 14:42

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Indirdiğiniz dosya Access db baglantı sağlanabilmesi için bir ODBC Driver. Etkileyecek birşey olmaz. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 16/02/2016 14:43

(@ismailgorunmek)
Gönderiler: 43
Trusted Member

Arkadaşlar merhaba 

/Kontrol.asp, satır 8

satır 8 de bu arkadaşlar . naptımsa bu hatayı çözemedim yardımcı olurmusunuz.

<%
%>

Selamun Aleyküm,

sunucuya uzaktan masaüstü ile bağlanıp iis açıp resimdeki gibi yapabilirsiniz.

Gönderildi : 07/03/2016 17:41

Paylaş: