Forum

DB Dahil setup oluş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DB Dahil setup oluşturmak için yardım

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@FarukOGUZHAN)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Entity Framework ile geliştirmiş olduğum projemi tamamladım şimdi. Projemi başka bilgisayara kurmak için SQLExpress, Management Studio kurup config ayarlarımı bilgisayar için değiştirdikten sonra projeyi çalıştırabiliyorum. Ama Setup oluşturup başka PC'lere kolay kurulum yapmayı istiyorum yani SQL Express management studio olursa Entity Framework kurulumunu Setup'ın içerisine dahil etmeyi istiyorum. Ancak bunu bir türlü başaramadım konu ile ilgili birçok makale okudum net ve güncel bir bilgiye ulaşamadım. Bu konu ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz
CozumPark'a yeni üye oldum ilk konum hatam olduysa affola.

VS 2015 kullanıyorum
SQL2014
EntityFramework 4.5.2

Gönderildi : 18/02/2016 19:55

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Merhaba,

Entity Framework ile geliştirmiş olduğum projemi tamamladım şimdi. Projemi başka bilgisayara kurmak için SQLExpress, Management Studio kurup config ayarlarımı bilgisayar için değiştirdikten sonra projeyi çalıştırabiliyorum. Ama Setup oluşturup başka PC'lere kolay kurulum yapmayı istiyorum yani SQL Express management studio olursa Entity Framework kurulumunu Setup'ın içerisine dahil etmeyi istiyorum. Ancak bunu bir türlü başaramadım konu ile ilgili birçok makale okudum net ve güncel bir bilgiye ulaşamadım. Bu konu ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz
CozumPark'a yeni üye oldum ilk konum hatam olduysa affola.

VS 2015 kullanıyorum
SQL2014
EntityFramework 4.5.2

merhaba setup olustururken dahıl ettıgınız SQL dosyalarının harıcınde net frameworkun 4.5 uzerı herhangı bır surumunu dahıl edebılırısnız

buıld ettıkten sonra yukleyebılırsınız

Gönderildi : 19/02/2016 04:38

(@FarukOGUZHAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Cem Bey, cevabınız için teşekkür ederim. Ancak Setup oluşturuken SQL(DB) ve framework olayını setup içerisine dahil edip kurulum yapıldıktan sonra management studio vb. şeylere ihtiyaç duymadan programı çalıştırmak. Bunu da nasıl yapacağım hiç bir fikrim yok bu konuda yardımcı olabilir yönlendirebilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 19/02/2016 05:31

(@enginkulac)
Gönderiler: 118
Estimable Member

Merhaba,

Advanced Installer programını incelemenizi tavsiye derim. Program ücretli fakat demo versiyonda kullanabilirsiniz. Programda bir çok parametre mevcuttur.  Program içerisinden kurulum esnasında sqli sorguları ldap bağlantıları gibi sorguları yapabiliyorsunuz, programın kurulumu için belirli parametreleri çalıştırıp öncelik sıralaması ile gerekli programların kurulumlarını yaptırabiliyorsunuz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 19/02/2016 12:23

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Faruk Merhaba,

https://www.youtube.com/watch?v=5kwM5WKx7uA incelermisin  Clickonce senin için en iyi yöntemdir.

saygılar

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 19/02/2016 12:54

(@FarukOGUZHAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Erdem ve Engin Bey konu ile ilgili inceleme ve çalışmaları yapacağım çok teşekkür ederim .

Gönderildi : 19/02/2016 19:55

Paylaş: