Forum

PHP Tüm Oturum...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PHP Tüm Oturumlar

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@BeyhanOgur)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

bi PHP projem var login olundugunda ubuntu 14.04 de firewall dan o login olanin ip si ile port aciyorum normal cikis yapildiginda bir problem yok fakat login olan browser i kapatirsa logaut oldugunu bilemedigim icin o ip e o portu kapattiramiyorum .

dusundumki tum sessionlari gorebilecegim bir sey olsa ve cron yardimi ile biten sesionlari gorum ip ve port u otomatik kapata bilirim fakat yolunu bulmus degilim .

İlgilenlere Sindiden Çok Teşekkur ederim .

Gönderildi : 01/02/2016 21:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Session için süre dolması (expiration) ve zaman aşımı (timeout) seçeneklerine baktınız mı?  Bu durumlar tarafından tetiklenecek bir kod söz konusu port'u kapatabilir.

https://bytes.com/topic/php/insights/889606-setting-timeout-php-sessions (makine çevirisi)

Gönderildi : 01/02/2016 22:29

(@BeyhanOgur)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Bende Aşağı Yukarı Burdakine Benzzer Bi cozum buldum sanirim php.ini den session larin tutan dizin i degistirdim ve gorebilecegim uzerinde cali,sabilecegim bir dizine alidm ve her oturum acildigin o o oturum db ye yazdim sonra db deki oturum ile dizindeki dosya isimlerini karsilastirip dosya buyuklugu 0 olan otourm adi ile firewall i kapatip db dende o oturumu sildim.

Gönderildi : 02/02/2016 20:50

Paylaş: