Forum

C# ıle SQLden verı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

C# ıle SQLden verı cekme

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
856 Görüntüleme
(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member
Konu başlatıcı

herkese merhaba benım söyle bır sorunum var c# kullanarak sql den verı cekmek ıstıyorum

ado.net ıle baglantımı kurdum sql e verılerı gırdım gridview cekecegım kodları yazdım kodlar hata verdı

// ekledım yıne olmadı bu sorunu nasıl gıderebılırım yardımcı olursanız memnun olur

kodlar şu şekılde

SqlConnection connectıon=new SqlConnection("Data Source=HP:SQLEXPRESS\v11.0;AttachDbFilename=C:Users:hpp:Documents:cem.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30");
            SqlDataAdapter dataadapter = new SqlDataAdapter("select * from",connectıon);
            Dataset ds = new Dataset();
            connectıon.Open();
            dataadapter.Fill(dataSet, "categories");

Gönderildi : 11/09/2015 19:04

(@veliture)
Gönderiler: 114
Estimable Member

SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("SELECT * FROM TABLOADİ", connectıon);
DataTable dtExtre = new DataTable();
da.Fill(dtExtre);
grdExtre.DataSource = dtExtre;
grdExtre.DataBind();

Gönderildi : 12/09/2015 17:59

(@cemkilic)
Reputable Member
Konu başlatıcı

SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("SELECT * FROM TABLOADİ", connectıon);
DataTable dtExtre = new DataTable();
da.Fill(dtExtre);
grdExtre.DataSource = dtExtre;
grdExtre.DataBind();

veli bey cevap ıcın tesekkurler bırsey daha soracam connectıon strıng olmadan ıse yarıyormu yanı daha önce denedınız mı?

Gönderildi : 12/09/2015 23:33

(@veliture)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Connection string i tanımlanımladığınızı varsayarak yazdım.Connetion string ile ilgili öğrenmek istediğiniz bir nokta var ise  http://www.connectionstrings.com  adresine göz atabilirsiniz.

Gönderildi : 15/09/2015 18:37

(@cemkilic)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Connection string i tanımlanımladığınızı varsayarak yazdım.Connetion string ile ilgili öğrenmek istediğiniz bir nokta var ise  http://www.connectionstrings.com  adresine göz atabilirsiniz.

velı bey web.confıg dosyasının ıcıne connectıon strıng tanımlayarak halletmeye calısıyorum paylasım ıcın tesekkurler

Gönderildi : 16/09/2015 13:20

Paylaş: