Forum

Veri Gönderirk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veri Gönderirken Hata.

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@ramazanfidan)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba konuyu doğru yerde mi açtım bilmiyorum , yardımınıza ihtiyacım var..

Durum şu şekilde el terminalinden web servis üzerinden sql'e veri gönderme işlemi yapmak istediğimde ek'teki hata ile karşılaşmaktayım. İnternette araştırma yaptım ama her hangi bir sonuca ulaşamadım.

Not : Web servis çalışıyor onda sorun yok. Daha önceden el terminalinden  web servis üzerinden sql'e veri göndermek istediğimde sorun olmadan veri aktarımı yapıyordum , server yenilendikten sonra önceden yaptığım işlemlerin aynısını yaptım ama dediğim gibi ek'teki hatayı almaktayım.

Teşekkürler..

Ek : [url= http://i.hizliresim.com/9515VZ.jp g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/9515VZ.jp g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 09/09/2015 16:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

İçeriği sadece hatayı alacak şekilde eklerseniz iyi olur. Hatayı ekranda görmek mümkün olmuyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/09/2015 22:46

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

sunucu üzerinde güvenlik duvarı aktif mi ?

sql server diğer terminallerde sorunsuz çalışıyor mu ?

sql server configuration manager doğru yapılandırıldı mı ?

sql server configuration manager için aşağıdaki linki dikkate alabilirsiniz.

http://blogs.msdn.com/b/sqlblog/archive/2009/07/17/how-to-configure-sql-server-to-listen-on-different-ports-on-different-ip-addresses.aspx

kolay gelsin

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/09/2015 23:45

(@ramazanfidan)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorunu çözdüm yorumlarınız için teşekkürler..

Gönderildi : 14/09/2015 17:35

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Sorunu çözdüm yorumlarınız için teşekkürler..

ramazan bey merhba,

sorunu nasıl çözdüğünüzü iletirseniz, devamında benzer sorun ile karşılanşanlara kaynak olabilir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/09/2015 04:21

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Turan bey iki şekilde çözlebilir, SQL Server Config managerdan Enabled Named Pipes aktif edilerek Firewall üzerinede rule eklemek lazım, yada sunucu için instance yanlıs yazılmıs olabilir. 

Saygılar

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 18/09/2015 02:58

Paylaş: