Forum

SQL Bağlantısı .

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Bağlantısı .

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@YALCINOZBEK)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

İyi Çalışmalar Arkadaşlar

Ben C# dilinde , şirket bilgisayarları arasında , bir bilgisayardan diğerine bağlanarak o bilgisayarın performans bilgilerini çekmeye çalıştım .O bilgisayarın genel CPU ve RAM kullanımı , Processleri ve o processlerin kullandıkları CPU ve RAM miktarlarları (Bu process kısmını listView'de gösterdim 3 kolon oluşturup) Projede benden istenen diğer bir özellik ise bu verileri SQL Server veritabanına 5 saniye de bir kayıt etmem.SQL de tabloları vs. oluşturdum fakat Sql ile C# bağlantısı hakkında ve bu 5 sn de bir kayıt etme olayı hakkında bana yardımcı olabilir misiniz. 

Gönderildi : 20/08/2015 11:40

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

İstemiş olduğun işlemin daha profesyonel hali SNMP ile yapılması olacaktır sunucuya login olmadan bu bilgileri çekebilirsin. Hazır yeni başlamışken bunu araştırmanı öneririm. Ayrıca çekilen bu verilerin kayıt işleri için de kullanılan ücretsiz yazılımlar mevcut cacti vb gibi bunları da kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 20/08/2015 14:14

(@YALCINOZBEK)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

C#'ta performanceCounterlar ile halletmeye çalıştım tabi zorladı biraz dediğiniz konuyu araştıracağım .çok teşekkürler

Gönderildi : 20/08/2015 14:34

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Performance counter sistem kısımlarına girmeden bir çözüm olabilir evet ama hocamın dediğini de göz ardı etmemek lazım.5 dk da bir yazma olayına gelirsek

1 - Bir Background worker yazılabilir.

2 - bir timer nesnesi ile tick eventinde tetiklenebilir.

burada istediğiniz SQL bağlantıları konusunda sıkıntı ise onuda Entity FW ile olayca çözebilirsiniz diye düşünmüyorum.

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 31/08/2015 01:58

Paylaş: