Forum

ASP DEBUG ALMA

Bildirimler
Hepsini Temizle

ASP DEBUG ALMA

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
707 Görüntüleme
(@mehmetyayar)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Classic asp kullanıyorum. Şimdiye kadar script hataları ile browser üzerinden hata ayıklama yapıyordum. SOAP ile veri gönderilen bir scripti düzenledim. Hata almadım fakat script de çalışmadı. Beyaz sayfa ile kaldı. Sicript yollayan firma ilie görüştüğümde DEBUG alıp hataları belirtmemi istediler fakat debug için yaptığım araştırmalarda bir yere varamadım. Öğrenmek istediğim tek sayfalık bu script için nasıl debug alırım, vs2013 ile yapmaya çalıştım, onda da başarılı olamadım. Debug alma ile ilgili nasıl bir yol çizmeliyim ?

Teşekkürler 

Gönderildi : 15/01/2015 12:38

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Sunucu kayanlı bir hata alıyorsanız event logları incelemeniz gerekir. Fakat yazılımla ilgili bir hata varsa browser üzerinden hata mesajlarını göster seçeneğini açmalısınız. Yine aynı şekilde IIS üzerin de de hata mesajlarını karşı tarafa gönder seçeneği mevcuttur.

http://www.iis.net/learn/application-frameworks/running-classic-asp-applications-on-iis-7-and-iis-8/classic-asp-script-error-messages-no-longer-shown-in-web-browser-by-default 

Gönderildi : 15/01/2015 12:40

(@mehmetyayar)
Active Member
Konu başlatıcı

Browser üzerinden normalde hataları alıyorum fakat bunda bir hata mesajı çıkmıyor. 

Gönderildi : 15/01/2015 12:50

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

O zaman eventleri incelemeniz gerekir.

Gönderildi : 15/01/2015 12:54

(@mehmetyayar)
Active Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkür ederim , inceledim fakat o karmasanın içerisinden çıkamadım.

Gönderildi : 15/01/2015 13:26

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Asp Debug object vasıtası ıle yapabılırsınız. Microsoft support takı makale ısınızı gorecektır

https://support.microsoft.com/kb/299986?wa=wsignin1.0

saygılarımla

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 16/01/2015 01:51

Paylaş: