Forum

bağlantıyı kesme (d...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

bağlantıyı kesme (disconnect verdirme)

halit mahmut
(@halitmahmut)
Üye

merhabalar... çalıştığım ve bi nevi okurken staj gördüğüm bir abimin şirketinde yeni bi proje ye başladım proje çok güzel gitmesine rağmen bir yerde takıldım bu konuda bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var..

bana bir şekilde (hangi dilde olduğu farketmez) girilen ip adresini hattan düşürecek kod bloğu lazım ip yi engelleme olayı tam çalışmıyor bazı sorunlar var mesela adam önceden bağlandıysa firewalldan ip engelleme bir sonraki girişi için etki ediyor. bana verdiğim ip nin anında tüm bağlantılarını kesecek kod bloğu lazım bu konuda bilgisi olan herkesten her türlü yardım alabilirim. 

Teşekkürler .... 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 01/01/2015 03:05
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Firewall olarak ne kullanıyorsunuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/01/2015 00:18
Kadir Avci
(@kadiravci)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Bunun için veritabanınızda veya ne kullanmak istiyorsanız (xml, txt vb.) bir karaliste oluşturun ve engellenen ip'leri kaydedin. Program üzerinden de ip engelli ise işlem yaptırmayın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/01/2015 03:35
halit mahmut
(@halitmahmut)
Üye

yazdığım program zaten anlık olarak log defterinden ip yi ekliyor ve blokluyor fakat ben risk almak istemiyorum ve kişiyi direkt olarak bağlantıdan düşürmek istiyorum yukarıda bahsi geçen konular zaten programda etki altında uygulamada ekli yani

 

firewall olarak ise standart windows firewall kullanıyorum 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 05/01/2015 19:05
Paylaş: