Forum

bağlantıyı kesme (d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bağlantıyı kesme (disconnect verdirme)

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
455 Görüntüleme
(@halitmahmut)
Gönderiler: 231
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar... çalıştığım ve bi nevi okurken staj gördüğüm bir abimin şirketinde yeni bi proje ye başladım proje çok güzel gitmesine rağmen bir yerde takıldım bu konuda bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var..

bana bir şekilde (hangi dilde olduğu farketmez) girilen ip adresini hattan düşürecek kod bloğu lazım ip yi engelleme olayı tam çalışmıyor bazı sorunlar var mesela adam önceden bağlandıysa firewalldan ip engelleme bir sonraki girişi için etki ediyor. bana verdiğim ip nin anında tüm bağlantılarını kesecek kod bloğu lazım bu konuda bilgisi olan herkesten her türlü yardım alabilirim. 

Teşekkürler .... 

Gönderildi : 01/01/2015 04:05

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Firewall olarak ne kullanıyorsunuz?

Gönderildi : 05/01/2015 01:18

(@kadiravci)
Gönderiler: 202
Üye

Bunun için veritabanınızda veya ne kullanmak istiyorsanız (xml, txt vb.) bir karaliste oluşturun ve engellenen ip'leri kaydedin. Program üzerinden de ip engelli ise işlem yaptırmayın.

Gönderildi : 05/01/2015 04:35

(@halitmahmut)
Gönderiler: 231
Reputable Member
Konu başlatıcı

yazdığım program zaten anlık olarak log defterinden ip yi ekliyor ve blokluyor fakat ben risk almak istemiyorum ve kişiyi direkt olarak bağlantıdan düşürmek istiyorum yukarıda bahsi geçen konular zaten programda etki altında uygulamada ekli yani

firewall olarak ise standart windows firewall kullanıyorum 

Gönderildi : 05/01/2015 20:05

Paylaş: