Forum

php image path soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

php image path sorunu

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,317 Görüntüleme
(@ufukinan)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Opencart sistemi ile alışveriş siteleri açmak için çalışıyorum. Opencart sistemi içerisinde çoklu mağaza ( multi-store ) özelliği mevcut. Bu özellikten yararlanınca ikinci alan adımda sistem çalışıyor ancak resimleri görüntüleyemiyor. Yeni ürün ekliyorum, resimlerini ekliyorum ancak resimler gözükmüyor. Araştırdım ve denilenleri yaptım ancak çözüm bulamadım. Bilgisi olan yardımcı olabilecek biri var mı?

Saygılarımla

Ana Site: http://www.turkiyealisveris.net/

2. Site: http://www.duzcealisveris.com/ 

Gönderildi : 23/05/2014 14:45

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Belirttiğiniz sistemi bilgmiyorum ama iki site tek bir resim kaynağına ulaşacaksa o dizine iki sitenin de erişimi olması gerekmetedir. Ayrıca yine iki sitenin aynı dizinde okuma ve yazma yetkileri mevcut olmalı.

Gönderildi : 25/05/2014 16:20

(@ufukinan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Belirttiğiniz sistemi bilgmiyorum ama iki site tek bir resim kaynağına ulaşacaksa o dizine iki sitenin de erişimi olması gerekmetedir. Ayrıca yine iki sitenin aynı dizinde okuma ve yazma yetkileri mevcut olmalı.

İki site aynı hosting üzerindedir. Dizine her iki sitede ulaşabilmekte.

Hatanın nedeni ikinci kurulan sitede image path değişikliği yapılmak zorunda. Çünkü ana siteden değil kendi dizininden çekmeye çalışıyor. ancak imae path değişikiliğini yapacağım kodları bulamadım. İnternette ve opencart resmi sitesinde aramaktayım. 

Gönderildi : 26/05/2014 20:08

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Kodlar şifreleri değilse resim yükleme yaptığınız php dosyalarından bulabilirsiniz.

Gönderildi : 26/05/2014 20:15

(@ufukinan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kodlar şifreleri değilse resim yükleme yaptığınız php dosyalarından bulabilirsiniz.

Özgür Bey teşekkür ederim. Sayenizde çözdüm ve sistem sorunsuz çalışıyor. Belirttiğiniz gibi aynı dizine ulaşması lazım her iki sitenin. Ancak ben aynı hostingte olunca dizi her iki sitenin ulaşabildiğini düşünüyordum. İkinci site ve birinci site şu anda aynı dizinde çalışıyor. hatta üç site aynı dizinde ve sistem eksiksiz çalışıyor.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 26/05/2014 20:20

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Çözülmesine sevindim. Fakat bu bir güvenlik açığı oluşturabilir sadece gerekli dizinlerde bu izinlerin yapılmasını sağlarsanız daha iyi olacaktır.

Gönderildi : 26/05/2014 20:45

(@ufukinan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çözülmesine sevindim. Fakat bu bir güvenlik açığı oluşturabilir sadece gerekli dizinlerde bu izinlerin yapılmasını sağlarsanız daha iyi olacaktır.

Herhangi bir izin vermedim aslında. İkinci alan adını tekrar hostinge ekledim ve eklerken ana dizini ilk sitenin dizini ile aynı gösterdim. kodlamalarda ve izinlerde değişiklik yapmadım.

Tekrar teşekkür ederim. 

Gönderildi : 26/05/2014 20:48

Paylaş: