Forum

Devexpress versiyon...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Devexpress versiyon update sonrasındaki hatalar

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,336 Görüntüleme
(@ozguraltinel)
Gönderiler: 244
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar projeme devexpress 10.1 ile başladım ve yarılarında 12.1 versiyonunu yükleyip onunla devam ettim. Fakat ara ara sayfalarıma girdiğimde linkde resimdeki gibi ekran çıkıyor karşıma ve F5 ile sayfa yenilemesinde normal olarak açabiliyorum. Bu genelde bilgisayarı kapatıp açtığımda o sayfaya ilk girişte oluyor. Sebebini bir türlü bulamadım.

Gönderildi : 04/10/2013 14:20

(@kenanilgun)
Gönderiler: 544
Üye

Merhaba, 

Farkındaysanız oradaki hatada version 10.1.0.0 olarak görünmekte bunu aspx dosyalarında biryerde sanırım kullanmışsınız. CTRL+F ile tüm proje dosyalarında arama yaparak aratırsanız sanırım bulursunuz.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 04/10/2013 18:00

(@kadiravci)
Gönderiler: 202
Üye

O kadar iş yüküne gerek yok. Devexpress'in bunun için Project Converter adında bir tool'u mevcut. Onunla yapabilirsiniz kolayca. Projenin olduğu klasörü gösteriyorsunuz sadece o kendisi update ediyor herşeyi. Öncesinde mutlaka yedek alın ama.

http://community.devexpress.com/blogs/aspnet/archive/2007/09/10/how-to-easily-convert-your-project-to-a-new-devexpress-release.aspx

Gönderildi : 09/10/2013 17:36

(@RagipUNAL)
Gönderiler: 171
Estimable Member

Merhabalar,

Yanılmıyorsam 10 nolu versiyonda CodeRush diye bir dll dosyası var. Bu dosya webconfig de adres kaydı var. Versiyon yükselttiğinde, yeni versiyonda bu dll e ihtiyaç kalmadığından yada kaldırıldığından dll silinmiş, fakat webconfig deki adres kayıt satırı silinmemiş. Bunu bir kontrol edermisin? Şu an için aklıma başka birşey gelmiyor.

Gönderildi : 09/10/2013 19:41

(@kenanilgun)
Gönderiler: 544
Üye

O kadar iş yüküne gerek yok. Devexpress'in bunun için Project Converter adında bir tool'u mevcut. Onunla yapabilirsiniz kolayca. Projenin olduğu klasörü gösteriyorsunuz sadece o kendisi update ediyor herşeyi. Öncesinde mutlaka yedek alın ama.

http://community.devexpress.com/blogs/aspnet/archive/2007/09/10/how-to-easily-convert-your-project-to-a-new-devexpress-release.aspx

Evet Kadir oradan da yapılıyor fakat bazen nedense eski versiondan kalan importlar vb. gibi yerledeki usingleri silmiyor. Bunun için proje içerisinde araştırılıp silinmesi gerekiyor. 

Gönderildi : 10/10/2013 14:00

Paylaş: