Forum

internetin kullanıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

internetin kullanılamaması

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@EmrahERDURAN)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İşyerimdeki bilgisayarıma sabah virüs nedeniyle format atmak zorunda kaldım. Formattan sonra gerekli driverları yükledikten sonra şöyle bir sorunla karşılaştım ve bir daha format attım. Ama yine de devam ediyor.

Sorun şu: Şirkette kablosuz bağlantı ile bağlanıyoruz masaüstü bilgisayarlarımızdan. Farklı kablosuz usb adaptörleri denedim fakat olmadı. Kablosuz bağlantıyı sağlıyorum. Fakat net bağlantısı gidip geliyor. Ne firefox3 yada ie7 bir siteyi açabiliyor ne de msn açılabiliyor. Bazen google açılıyor ama sonrası gelmiyor. Bağlantı tekrar gidiyor. Modemin control paneline sorunsuz bir şekilde ulaşabiliyorum. Diğer şirket bilgisayarlarında sorun yok. Otomatik ve kendim ip alıyorum. DNS için open dns yada otomatik ayarlıyorum yinede sorun devam ediyor. Msn bağlantı sorun gidericisi anahtar bağlantı noktalarında sorun olduğunu söylüyor. Çözüm bulamıyorum.

Şimdiden teşekkürler cevaplar için.

Gönderildi : 09/07/2008 03:25

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Kblosuz bağlantılarda aşağıdaki maddeleri bir kontrol etmenizi rica ediyorum.

1.Kablosuz ağ hangi kanaldan yayın yapıyor ve wriless kart buna göre ayarlı mı ?

2.Kablosuz modem üzerinde mac filtresi v.s. gibi seçenekler yapılmış mı ?

Gönderildi : 09/07/2008 03:55

(@EmrahERDURAN)
Active Member
Konu başlatıcı

1. maddeyi tam olarak anlayamadım. Fazla bilgim yok.

2. Soru için ise mac filtreleme kullanılmamakta. Başka bir pcde aynı adaptör çalışabilmektedir. Başka bir adaptör kendi bilgisayarımda çalışmamaktadır. Bunları zaten belirtmiştim.

Teşekkürler ilginiz için. Kablosuz ağa bağlanamama gibi bir durum söz konusu değil. İnternet gözüküyor sonra gidiyor, bir süre sonra geri geliyor.

Gönderildi : 09/07/2008 15:53

(@EmrahERDURAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olabilecek arkadaşımız yok mudur?

Gönderildi : 12/07/2008 03:16

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

http://www.netstumbler.com/  makinana kurarar kablosuz baglantının ne dereceli saglıklı çalıştıgını görmeni tavsiye ederim....

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/07/2008 12:08

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Bir PC'i modeme kablo ile bağlayıp tes edin.

Gönderildi : 12/07/2008 12:46

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Wriless kart üzerindeki kanal ayarı yukarıda resmini eklediğim ve kırmızı renk ile işaretlediğim alandaki kanal ile wriless modem üzerindeki kanalın eşleşmesinden bahsediyordum.

Ek olarak modeminizin ve wriless kartınızın güncel sürümlerini indirip kurunuz. Modem için firemware update olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

Gönderildi : 17/07/2008 02:41

Paylaş: