Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

C# yardım.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
446 Görüntüleme
(@selcukdemircan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Asagidaki seriyi, kullanicitarafindan girilen n üst sinirina göre hesaplayan kod ve akış diyagramını yazınız.

e serisinin hesabi       e=1/1!+2/2!+3/3!+.......

Kullanici tarafindan girilen bir degere kadar olan asal sayilari bulan kodu ve akış şemasını

örnegin girilen  "9" değerine kadar olan asal sayilari bir ListBox bilesenine atacak

ve sonuçta bu bileşende "1,2,3,5,7" sayıları yer alacaktır

Bunun gibi bir sürü program kodu akış şeması buldum bunları yapamadım bulamadım da yardım ederseniz çok sevinirim ödevimin bir parçasışimdiden teşekkürler .

Gönderildi : 01/12/2011 18:03

(@BurakSANDAL)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Merhabalar Osman Bey; 

Soruları biraz daha açık ve net şekilde yazarsanız, yardımcı olmaya çalışacağım.

İyi Akşamlar...

Gönderildi : 01/12/2011 19:57

(@selcukdemircan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

1-Üç pozitif çift tamsayı arasındaki ilişki.
Elimizde 3 adet pozitif çift tamsayı var. Bu sayıların çarpımlarını, toplamlarına bölünce 7 sayısını elde ediyoruz. Bu sayıları bulan kodu yazınız.
2-Denklem 1/a+1/b=3/23’ün çözümü.
1/a+1/b=3/23 işleminin sonucu veren a ve b tamsayılarını bulan kodu yazınız.
3-Mükemmel sayı.
Kullanıcı tarafından girilen bir sayının mükemmel sayı olup olmadığını bulan kodu yazınzı (Mükemmel sayı: Kendisinden farklı pozitif çarpanlarının toplamı yine kendisine eşit olan sayılara denir.Örn. 6 sayısı mükemmeldir, çarpanları 1,2,3'tür. 1+2+3=6).
4-Kare sayılar.
Geçmiş yıllarda yaşayan bir matematikçi x yılında doğmuş, y yıl yaşamış ve z yılında ölmüştür. x,y ve z sayılarının üçüde kare sayılardır. Matematikçinin doğum ve ölüm yılını bulan kodu yazınız. (Olası çözümler içinde günümüze en yakın olanı bulunuz).
5-En çok böleni olan sayı.
1 ile 1000 arasında en çok böleni olan sayıyı bulan kodu yazınız. Örneğin;
20 sayısının, 6 adet böleni vardır. Bunlar 1,2,4,5,10,20.
6- eserisinin hesabı-1.
Aşağıdaki seriyi, kullanıcı tarafından girilen n üst sınırına göre hesaplayan kodu yazınız. e=1/1!+2/2!+3/3!+.......
7-Sayı kaç basamaklı?
Kullanıcı tarafından girilen bir sayının kaç basamaklı olduğunu bulan kodu yazınız.
8-Sayının basamaklarına ayrılması.
Kullanıcı tarafından girilen bir tamsayıyı (1 ile 10 basamak arasında) basamaklarına ayıran kodu yazınız. Sayı basamaklarını form üzerine yazdırınız.
9-Belli bir değere kadar ki asal sayılar.
Kullanıcı tarafından girilen bir değere kadar olan asal sayıları bulan kodu yazınız.
Açıklama: Örneğin girilen “9” değerine kadar olan asal sayıları bir ListBox bileşenine atacak ve sonuçta bu bileşende “1,2,3,5,7” sayıları yer alacaktır.
10-Toplamı ve çarpımı aynı olan sayılar.
Yusuf marketten 3 çeşit şeker aldı. Kasiyer şeker fiyatlarını toplayacağı yerde çarptı. Bunu gören Yusuf itiraz edince Kasiyer, "ne farkeder toplasamda, çarpsamda borcun 5.70 YTL eder" dedi. Yusuf'un aldığı şekerlerin fiyatlarını bulan kodu yazınız.

sorular bunlar 4 6 ve 8. soruları hiç yapamadım bulamadımda  4 6 8 7 ve 9 unda akış şemasını çıkartamadım önemli bi ödev ayın 9 una kadar vermem gerekiyor.Normalde ben lise ağ teknolojileri mezunuyum ve yazılım görmedim üniversitede karşımıza dırek c# bu ödevi verdi hoca kendim araştırarak yaptım bıraz yapamadıklarım onlar. yardımcı olursanız çok makbule geçer..şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 01/12/2011 22:39

(@inanodabasi)
Gönderiler: 130
Estimable Member

for ,if yapisi ile bu odevini yaparsin,ayrica icice for ve if yapilarini kullanman gerekecek...ayrica once sorularin matemaktiksel ifadesini duzenle once,sonra kodlari yaz...burda kodlari yazmaya kalkmamiz dogru deil..cunku bu odevin senin...kendin yapmalisinki ogrenesin...yazarsin kodlari ,tikandigin yerde paylasirsan kodlari ,o noktada sana yol gosterilir,hem odevini yapmis olur ,hemde ogrenmis olursun...kolay gelsin

Gönderildi : 01/12/2011 23:10

Paylaş: