Forum

Asp.net Sayfa G...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Asp.net Sayfa Görüntülenemiyor

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
738 Görüntüleme
(@SertanOzcan)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

Asp.net ve MSSQL 2005 ile geliştirmeye çalıştığım bir sitem var. Sitede kullanıcılar girip bazı raporlar alıyorlar. Bir hosting firmasında barındırılan bu sitemiz, şirketimizde bulunan Mikro yazılımından bazı raporları çekerek kullanıcılara düşürüyor. Aldığım rapor Tahsilat raporu. Tek olarak herhangi bir kullanıcıya ait raporu döktüğümde sorun yok. Rapor geliyor. Fakat bir bölgeye ait rapor alınmaya çalışıldığında bir süre sonra "Internet Explorer web sayfasını görüntüleyemiyor" hatası alıyorum.

Tek alınan rapor mikro veritabanından uygun kolonları alıp gerekli hesaplamaları yapıp bir dataset içerisinde toplayıp basitçe bir gridview içerisine aktarıyor.  Bölge raporu ise tek alınan bu raporun döngü içerisinde sokulmuş hali.

Aynı şekilde çalışan uygulamayı bir update panel içerisine aldığımızda

Web sayfası hata ayrıntıları

İleti: Sys.WebForms.PageRequestManagerServerErrorException: An unknown error occurred while processing the request on the server. The status code returned from the server was: 12002

bu hatayı alıyorum. Bu hatayı internetten araştırdığımda request hatası çözümü de web.config ve script manager a timeout ile ilgili satırların eklenmesi. Fakat

ScripManager a

asyncpostbacktimeout="9999999"

bu satırı

Web.Config e de

<httpRuntime executionTimeout="9999999" maxRequestLength="999999" useFullyQualifiedRedirectUrl="false" minFreeThreads="9999999" minLocalRequestFreeThreads="9999999" appRequestQueueLimit="9999999" />

bu satırları eklememe rağmen sonuç aynı. Yardımlarınızı rica ediyorum. İyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 17/11/2011 13:21

(@RagipUNAL)
Gönderiler: 171
Estimable Member

Merhaba arkadaşlar;

Asp.net ve MSSQL 2005 ile geliştirmeye çalıştığım bir sitem var. Sitede kullanıcılar girip bazı raporlar alıyorlar. Bir hosting firmasında barındırılan bu sitemiz, şirketimizde bulunan Mikro yazılımından bazı raporları çekerek kullanıcılara düşürüyor. Aldığım rapor Tahsilat raporu. Tek olarak herhangi bir kullanıcıya ait raporu döktüğümde sorun yok. Rapor geliyor. Fakat bir bölgeye ait rapor alınmaya çalışıldığında bir süre sonra "Internet Explorer web sayfasını görüntüleyemiyor" hatası alıyorum.

Tek alınan rapor mikro veritabanından uygun kolonları alıp gerekli hesaplamaları yapıp bir dataset içerisinde toplayıp basitçe bir gridview içerisine aktarıyor.  Bölge raporu ise tek alınan bu raporun döngü içerisinde sokulmuş hali.

Aynı şekilde çalışan uygulamayı bir update panel içerisine aldığımızda

Web sayfası hata ayrıntıları

İleti: Sys.WebForms.PageRequestManagerServerErrorException: An unknown error occurred while processing the request on the server. The status code returned from the server was: 12002

bu hatayı alıyorum. Bu hatayı internetten araştırdığımda request hatası çözümü de web.config ve script manager a timeout ile ilgili satırların eklenmesi. Fakat

ScripManager a

asyncpostbacktimeout="9999999"

bu satırı

Web.Config e de

<

httpRuntime executionTimeout="9999999" maxRequestLength="999999" useFullyQualifiedRedirectUrl="false" minFreeThreads="9999999" minLocalRequestFreeThreads="9999999" appRequestQueueLimit="9999999" />

bu satırları eklememe rağmen sonuç aynı. Yardımlarınızı rica ediyorum. İyi çalışmalar dilerim.

iyi günler,

Aklıma gelen yöntemi uygulamışsın, fakat başka şeyleride denemeni isterim.

Birincisi sorgulamalarınıda storage proc ile yazman. Sorgulama sql serverda çalışacağı için sonuçlar daha hızlı gelir. Yada view ile de yazabilirsin gün içinden birden fazla görütülemede hız kazandırır, işlemciyi yormaz.

Ben bunu yaptım diyorsan sana diyeceğim aklıma başka bir şey daha geliyor.

MSSQL de sorgu içinde sorgu döndürüyorsun anladığım kadarı ile bu da mssql 2005 de doğru sonuç vermiyordu bildiğim kadarı ile daha doğrusu bunu t-sql de yapmıyordu. Bu benim başıma geldi ve birsürü kişiyede olmuş.

Bundada sorun yok diyorsan sorgulamayı studio manager da query tabında yapıp doğru sonuç alıyormusun alıyorsan ne kazar zaman alıyor bir bak derim.

Belkide çıkan sonucu sana verilen cahce miktarını doldurduğun için göremiyorda olabilirsin.

Dediklerimi bir dene ve sonuçlarını geri dönüş olarak paylaşırsan sevinirim.

Kolay gelsin, İyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/11/2011 02:20

Paylaş: