Forum

Textbox Kısıtlama v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Textbox Kısıtlama vs.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
587 Görüntüleme
(@TimurEvren)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

öncelikle herkese merhaba siteye yeni üye oldum ve yazılım ile 1 aydır ilgileniyorum.

KOD   DETAY/ÜST HESAP (D/U)       2 kolon var. griddeki kolonlarım.

Sormak istediğim soru gridview 'e verileri çektim ve geldiler kod kısmı var fakat yapısı aa.aa   buda demek  gene örnek veriyorum kullanıcı  10 01 girebilir  veya 10 01 girebilir ve bu ağaç mantığıyla giriliyor

10.01 giremez çünkü önce 10 girip kaydetmesi lazım eğer kullanıcı kod kısmına 10 girerse bu "D" yani detay oluyor.

sonra kullanıcı 10.01 kaydediyor ve 10 olan kodun "D" si "U" oluyor 10.01 "D" oluyor yani  detay hesap üst hesap mantığı. 

Buraya kadar inşallah anlatabilmişimdir :). 

sormak istediğim sorular.

1. grid de kod kısmını tıklar tıklamaz  __ __ __  böyle gelmesi lazım ve kullanıcı sayıları buraya giricek.  böyle bir format olması lazım sanki bu benim düşüncem tabi.

2. kullanıcı 10 girerse  D/U bölümü otomatik  "D" atıcak.  sonra kullanıcı 10 01 girerse  10 olan kayıt D/U su   "U"  10 01 "D" olmalı.

Gönderildi : 11/02/2011 20:17

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Mrb,

1 sorun için masked text' kullanman gerek,input'u istediğin formatta çevirebilirsin. Grid içinde kullanımı aşağıdaki gibidir. 

http://www.codeproject.com/KB/grid/DataGridViewMaskedText.aspx

2. sorun text'box un modified eventini kullanabilirsin. text girişi bittiğinde girilen değeri check'edeblirsin aksi durumda kabul etmessin. 

Gönderildi : 12/02/2011 17:10

Paylaş: