Forum

Asp.net ile like bu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Asp.net ile like butonu oluşturma

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,919 Görüntüleme
(@mustafa_78)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Facebooktaki gibi bir beğen butonu vede bunun yanında dislike butonu olacak.Sİteyi asp.netde yapacam.Bu tıklamalar bir databasede tutulacak.Tek bir tıklama şansı olacak.Javascript lemi yoksa asp.net hyperlink ile mi yapılır?

Teşekkürler...

Gönderildi : 11/02/2011 03:33

(@ademyetim)
Gönderiler: 56
Trusted Member

Merhaba "beğen" butonuna tıkladıktan sonra data facebook a mı gidecek yok sa facebooktaki gibi bir buton oluşturup beğenilen bilgiyi kendi

veritabanınızdamı tutacaksınız.

Gönderildi : 11/02/2011 12:26

(@ismailadar)
Gönderiler: 134
Estimable Member

Facebooktaki gibi bir beğen butonu vede bunun yanında dislike butonu olacak.Sİteyi asp.netde yapacam.Bu tıklamalar bir databasede tutulacak.Tek bir tıklama şansı olacak.Javascript lemi yoksa asp.net hyperlink ile mi yapılır? Teşekkürler...

merhabalar,

Aşagıdaki linkten gerekli kodu olusturup sitenizde istediğiniz yere koyabilirsiniz.Fakat dikkat etmniz gereken sey url kısmının dinamik olarak değişecegidir.

http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like

Gönderildi : 11/02/2011 14:00

(@mustafa_78)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Siteye facebook değil

Facebook mantığı gibi bir resim koyacam mesela siteye allta iki buton beğendim beğenmedim diye..Kullanıcı tek bir tıklama yapabilecek

tıklanma sayıları ekranda görüntülenecek databasede tutulacak.Biraz karışık ama :S

Gönderildi : 11/02/2011 14:04

(@ademyetim)
Gönderiler: 56
Trusted Member

javascript ile yapabilirsiniz, wordpress için bir eklenti kullanmıştım gayet başarılı bir eklenti olup source kodlar açıktı, http://www.likebot.com/  bu siteden

detaylı bilgiye erişebilirsiniz iyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/02/2011 19:18

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Mrb,

tılama için tabiki server'side event'i kullanacaksınız. 

Gönderildi : 12/02/2011 17:19

(@kadiravci)
Gönderiler: 202
Üye

Link button'da olur imagebutton'da, veya sen ne isterse o olur farketmez o kısmı.

Tablona ip ve atıyorum tıklananyer kısmı ekle. Orda da tıklayan ip'ler ve tıkladıkları link veya konu id'si olsun. Kod tarafından adamın ip adresini ve konu id'sini alıp kontrol ettiriceksin. Eğer db'de o ip o konuya tıklamamış ise tıklatabilir ve tıklanma sayısını arttırabilirsin. Değilde uyarı mesajı verirsin. 

Gönderildi : 13/02/2011 04:07

(@mustafa_78)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Kadir Bey ;

Kod olarak biraz yardımcı olabilirmisin.Mantık olarak tmmdır.

Gönderildi : 14/02/2011 01:51

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Mrb,

Kadir'in yerine cevap vereyim 🙂 Kod tarafında ip'yi db de sorgulayacaksınız. İf else kullanlarak sogru sonucu true,false dönen değerine göre işlem yapacaksınız.  Sitede db connection ve query çalıştırma methodları var.  

Gönderildi : 19/02/2011 14:59

Paylaş: