Forum

asp ile include edi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

asp ile include edilmiş sayfaya bir başka include etme

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
496 Görüntüleme
(@asiazad)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

öncelikle selamın aleyküm çözümparka tşk ediyorum süper bi platform adeta bilgi fışkırıyo her yerinden soruma geçiyim

elimde 4 tan sayfa var

1.default.asp 2.orta.asp 3.kullanici_ekle.asp4.solmenu.asp

default.asp sitenin iskeleti gibi orta.asp ayrı include ettim solmenu.asp ayrı include ettim banner ayrı include başka başka yerden yani

sorum şu

solmenu.aspde bir linkim var bu linkle tıkladıgımda orta.asp ztn default.aspde include olmus tıkladıgımda kullanici_ekle.asp de orta.asp ye include etmek istiyorum bi türlü yapamadım yardımcı olursanız sevinirim yani include edilmiş bir sayfaya başka bir sayfayı include etmek istiyorum inş açıklayıcı olmuştur cok acil lazım lütfen yardım edin

Gönderildi : 10/01/2011 11:13

(@ferhatkaratas)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Bu mevzular aslında asp.net'te çok basit hale dönüştürüldü (master page) İmkanın varsa asp.net'e geçmeni öneririm.

Soruna gelince. asp dosyaları içinde "include file"  veya "include virtual" için limit yok. Her dosya, bir başka dosyayı include edebilir.

Anladığım kadarıyla solda tıkladığın linkin, sağda açılmasını ve aynı zamanda iskelet yapıyı da kullanmasını istiyorsun. 

Bunun için her sayfanın (kullanici_ekle.asp dahil) sol.asp, ustBanner.asp yi içerecek bir "include file" yapısı kullanması gerekiyor.

Yapamazsan, bir yere zip yapıp bana linki verirsen düzeltip yollarım.

Gönderildi : 10/01/2011 13:58

(@ahmetuslu35)
Gönderiler: 33
Eminent Member

Ferhat bey teşekürler

Çok Güzel bir açıklama olmuş işallah arkadaşımızada yardımcı olur .

Gönderildi : 10/01/2011 15:15

Paylaş: