Forum

güvenlik kamer...

Bildirimler
Hepsini Temizle

güvenlik kameralarında ki insan yüzünün netleştirilmesi

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
935 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

herkese merhabalar,

polislik olan bir güvenlik kamerası kaydımız var ve malesef bölgemizde criminal ile alakalı bir sistemleri olmadığından ötürü iş biraz bana kaldı gibi. güvenlik kameralarından zanlıyı ve hareketlerini bulduk ama ne şanstır ki yüz kısmını netleştirmem gerekecek bununla ilgili ne tavsiye edebilirsiniz ve görüntüyü netleştirmek için hangi yazılım vs. gerekecektir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Gönderildi : 03/07/2010 19:13

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

herkese merhabalar,

polislik olan bir güvenlik kamerası kaydımız var ve malesef bölgemizde criminal ile alakalı bir sistemleri olmadığından ötürü iş biraz bana kaldı gibi. güvenlik kameralarından zanlıyı ve hareketlerini bulduk ama ne şanstır ki yüz kısmını netleştirmem gerekecek bununla ilgili ne tavsiye edebilirsiniz ve görüntüyü netleştirmek için hangi yazılım vs. gerekecektir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Merhabalar,

Güvenlik kaydını savcılık talebi doğrultusunda ancak verebilirsiniz. Verdikten sonra sizlik bir olay kalmaz.

Gönderildi : 04/07/2010 02:41

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

konu henü savcılıkta değil malum burası kueykıbrıs türk cumhuriyeti v poliin elinde ki imkanlr kısıtlı v teknolojik yeniliklere pek ytkınlık heüz yok. bir müşterimin kameralarına zalıyolda geçrken daha doğrus kaçarken yakalandı onlarda istedi ve görüntüyüğ koplayayıp verdim fakt görüntüyü netleştirip yüzü biraz daha belirgnedersem daha fazla kendilerine yardımcı olabiliim. konu şu anda bundan ibaret. bende sonradan gazeteden okudm ve zanlı meğersem tecavüzymüş. http://www.yeniduzen.com/detay.asp?a=21856   detaylr burada mevcut.

Gönderildi : 04/07/2010 21:09

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Anladım Sn. kazimates.

Devletin yapamadığını siz yapmaya çalışıyorsunuz. Sağduyunuz güzel. Daha önce de benzer bir konuda yazışmalar olmuştu bir neticeye varılamamıştı diye hatırlıyorum.

Gönderildi : 05/07/2010 00:32

(@sarp.agim)
Gönderiler: 109
Estimable Member

Evimizde kullanabileceğimiz programlarla bu işi yapamayız. Çünki düşük pixelli bol  "node" oluşmuş bir kayıt  ancak gerçekten profesyonel bir ortamda düzenlenebilir. (node dediğimiz şey gerek ortamın ışığı gerek objektifin netliği gerekse başka etkenlerden kaynaklanan videodaki nokta nokta pixel görünümüdür)

Bunu criminal labaratuar larda düzenletebilir veyahut bir televizyon kanalı şirketi vs. binasına gidip sorunu çözdürebilirsin. (gerekli ortam en küçük TV kanalında bile mevcuttur)

Sevgilerle

Gönderildi : 05/07/2010 12:29

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

cevaplarınız için teşekkür ederim. peki bu stüdyolarda / laboratuvarlarda ne tip bir uygulama oluyor ne tip yazılım ve/veya cihazlar bu tip işlemleri gerçekleştirmede yardımcı oluyor acaba? bu benim bu alanda ki 4ncü karşılaştığım problem oldu diğer 3 seferdede kurulum yaptığım ve destek vermeye çalıştığım firmalarda aynı tip uygulamalar ve neticesinde sorunlarla karşılaştım. şayet yazılım/hardware konusunda bir bilginiz varsa paylaşabilirmisniz en azından uygulamaya bile girmesem konu hakkında bir küçük fikrim olur ve bundan sonra ki durumlara direk bu cevaplarla karşılarına geçebilirim. şimdiden teşekkür ederim...

Gönderildi : 05/07/2010 20:11

Paylaş: