Forum

asp.net ile manşet ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

asp.net ile manşet haber

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
445 Görüntüleme
(@RamazanELGUN)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar biliyorum belki birçoğunuz için bu konu çerez gibi ama ben bu konuya yeni başladığımdan dolayı maalesef bir haftadır arıyorum. çıldıracağım valla. Konu şu;

Sayfamda 10 adet hyperlink var ve bunların soltarafında da1 adet image nesnesi var.

Dim objBagla As New OleDbConnection

onbjbagla=New OleDbConnection("provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; DATA Source=" & Server.MapPath("App_Data\Haberler.mdb"))Dim sira As Integer = 0Dim cmdKomut As New OleDbCommand("SELECT top 10 * FROM haberler", objBagla)

objBagla.Open()
Dim dtrOku As OleDbDataReader = cmdKomut.ExecuteReaderDim yolu As String = ""

dim sayi as integer
sayi=0

While dtrOku.ReadDim sr As Integer

select case sayi

case 0
Haber1.Text = (dtrOku("Konu_basligi"))

case 1
Haber2.Text = (dtrOku("Konu_basligi"))

case 2
Haber3.Text = (dtrOku("Konu_basligi"))

case 3
Haber4.Text = (dtrOku("Konu_basligi"))

case 4
Haber5.Text = (dtrOku("Konu_basligi"))

case 5
Haber6.Text = (dtrOku("Konu_basligi"))

case 6
Haber7.Text = (dtrOku("Konu_basligi"))

case 7
Haber8.Text = (dtrOku("Konu_basligi"))

case 8
Haber9.Text = (dtrOku("Konu_basligi"))

case 9
Haber10.Text = (dtrOku("Konu_basligi"))

End Select
sayi = sayi + 1

End While
dtrOku.Close()

objBagla.Close()

Bu kodlarla hyperlink lerime konu başlıklarını atıyorum ancak bu konu başlıklarının üzerine gelince
 ilgili konu başlığına ait fotoğrafın sol taraftaki image nesnesinde görülmesini ve bu fotoğrafa ve
linke tıkladığımda ise küüçük bir sayfa açık o haberi orada görüntülemesini istiyorum. denemediğim
yol kalmadı ama beceremedim. valla kafayı yiyeceğim. hyperlinklerin için init bölümünde onmouseover
diye bir kod buldum ama oda java yazmadan olmuyor. bir yol gösterirseniz sevinirim. kısaca.
 veri tabanından çekerek hyper linklere aktardığım haber başlıklarına ait fotoğraflar,
 yine hyperlink üzerine gelince görülsün istiyorum. yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.
(Not: kısa bir örnek te verirseniz sevinirim)

Gönderildi : 27/05/2009 01:54

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

Bu konu postlarla cevaplanamayacak kadar karmaşık ama kısaca,

hyperlink'in onmousehover event'ine bir javascript fonksiyonu yazacaksın bu javascript de  gidip ilgili imagelist e hangi resmil istediğinin bilgisini ajax le  karşıya yollayacak dönen bilgi imageliste yerleşecek tıkladığında ise yeni bir sayfa açılacak,jscript ajax bilmen gerekli bunları yapan için diğer türlü sayfa her link üzerine geldiğinde refresh olur ki buda hoş olmaz..

Gönderildi : 30/05/2009 21:37

(@RamazanELGUN)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

gökhan bey ilginiz için teşekkür ederim. ancak bu konu ile ilgili örnek kodları bulabileceğim bir yer varmı. en azından onları inceleyerekçözmeye çalışayım.

Gönderildi : 01/06/2009 14:42

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba,

Nette benzer örnekleri vardır yada parça parça bulabilirsiniz ama onları da kendi isteiğinize göre değiştirmeniz gerektiğinden yine problem yaşayabilirsiniz.

Gönderildi : 02/06/2009 00:48

Paylaş: