Forum

cep tel'e program y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

cep tel'e program yazmak

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
674 Görüntüleme
(@teknik-mesut)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba ben cep telefonları iç.in için program yazmak istiyorum.Acaba microsftun vs 2008'e böyle bir eklentisi var mı? varsa indirme linki

ayrıca pc'den simülasyon özelliği var mı varsa varsa nasıl, hangi dillerde yazmam gerektiği

Gönderildi : 21/05/2009 22:51

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

vs de new project>smart drive project acıp yazdığınız program mobile cihazlar'a göre derlenir 

Hatta sanal emulator var vs icinde onlar üzerinden deneyebilirsiniz....

Gönderildi : 21/05/2009 23:17

(@ahmetkucuk)
Gönderiler: 93
Estimable Member

MErhaba,, 

phyton ve  m-shell diye iki dil war telefonlar için. phytonda hazır dersler felan war kısa sürede öğrenirsin. kullanışlı işe yarar programlar yazılıyor. mshell phytona göre biraz daha basit ama yeni çıktı. phytonda program yazmak için bir bilgisayarada ayrıca ihtiyacın yok:) symbian bi telefonun warsa phytonun emulatöru felan war onları telefona kurup rahat rahat yazarsın ve şöyle bi güzel yanı war. yaptıgın her şeyi hemen cihazında deneyebiliyosun. symbian cihazlara hastayım bu arada:) misal ben yatarken telefonda yazıyorum. cok rahat oluyor. 🙂 bide artık programla sınırlı değil 3 boyutlu grafikler geliştirildi phyona. oyunda yazabilirsin..:)

Gönderildi : 22/05/2009 23:47

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Ahmetcim senin bu tür mesajlarını görünce keyif alıyorum 🙂

Çok uzak kalma buralara, takip et ve güncel ol daima..

Üniversitede neye karar kıldın?

Gönderildi : 22/05/2009 23:52

(@ahmetkucuk)
Gönderiler: 93
Estimable Member

güncelim yav:) giriyorum ara sıra ama login olmuyordum:)

üniversite işi garip gidiyor, büyük sorunum dikkatsizlik. denemeden sora küfrediyom kendime adam oku soruyu diorum ama olmuo  🙂 ham 250-60 puan civarı yapıyorum denemelerde kötü degil ama bu puanla da adam gibi bilgisayar mühendisliği zor. istanbulda bilgisayar mühendisliği bölümleri komple uçmuş:) 3 hafta sonra öss war:) 20 puan artırmam lazım İTÜ için. olmassa artık neresi olursa gircem bi bilg. müh diplomam olsun yeter diye düşünüyorum. gerçi daha yüksek yapsam böle demezdim ama işte bakalım kendi kendime konusuyom işte:) kafayı sıyırdım.

bide seni yakalmışken bırakmayam, windows client konusu altında bi  sorunum war. çözebilir misin?

Gönderildi : 23/05/2009 00:05

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

(Arkadaşın post'unu kaynatıyor gibi oluyoruz ama senin yazdığın cevap güzel olduğu için buna ben de izin vermiş oldum 🙂

Client sorununu gördüm ama cevabını bilmiyorum.

Yükseklerden uçmana gerek yok, sahada nereden mezun olduğunun çok büyük önemi yok, puanının yetebileceği yerleri yazman yararlı olur.

Gönderildi : 23/05/2009 00:43

(@teknik-mesut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler bide sizden bu symbian işletim sistemi için ne yapmam gerektiğini yazabilirmisiniz

Galiba vs'ye bir şeyler entegre ediliyormuş bu konuda da yardım edeceğinize inanıyorum

Gönderildi : 25/05/2009 21:00

(@teknik-mesut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yardım edecek yok mu 

yaptığım programı sis dosyasına çevirmek istiyorum ve nokia sony ericson gibi telefonlarda(symbian işletim sistemli) çalıştırmak istiyorom

Gönderildi : 25/05/2009 22:59

(@teknik-mesut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yardım niye etmiyorsunuz arkadaşlar

Gönderildi : 01/06/2009 23:48

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

Netbeans' da da yazdığınız kodu açın orada to install file'dan sis cabinet dosyası yaratabilirsiniz. Ayrıca neeten de ararsanız bir sürü step by step adımlar var.Bu konular uzmanlık gerektiren konular yani netten forumlardan adım adım yardım alarak yapıacak iş değil yazılım...

Gönderildi : 02/06/2009 00:42

Paylaş: