Forum

WSUS Toplu Güncelle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] WSUS Toplu Güncelleme Assign Etme

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
996 Görüntüleme
(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

WSUS üzerindeki serverların bazılarında önceden assign edilmemiş 40 tane güncelleme var hatta bir server'da bu sayı 142 ye kadar çıkmış bu zamana kadar da assign edilmemiş ama belirli bir sebebi yok maalesef. Şİmdi ben bu güncellemeleri assign etmek istiyorum ama raporda eksik güncellemeleri gönstermesine rağmen tek tek computer gruplarına assign edebiliyorum. Tüm updateleri seçip assign etme var mı? Ekran görüntüsünü ekledim. Yardımcı olursanız sevinirim.

WSUS

Gönderildi : 18/05/2019 07:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Assign etmeniz durumunda sunucular zaten bu güncellemeyi almış ise veya bu güncellemeyi kapsayan üst bir güncelleme kurmuş ise bu güncellemeyi almayacaktır. Bu nedenle toplu assign sorun yapmayacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/05/2019 23:40

(@serkanates)
Gönderiler: 1271
Üye

Toplu ASSIGN öncesinde diskinizde yeterli boş alanın olduğunu mutlaka doğrulayın. Bildiğiniz üzere assign edilmiş updateler önce internetten yerel diske kaydedilir. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 20/05/2019 12:40

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam,

Yalnız ben toplu assign edemiyorum zaten yaşadığım sorun bu. Bir sürü eksik güncelleme var ama her birine tek tek tıklayıp ilgili gruba assign etmem gerekiyor. 5-10 tanesini seçip tek hamlede assign edemiyorum. Bunun bir yolu var mıdır?

Gönderildi : 20/05/2019 13:36

(@serkanates)
Gönderiler: 1271
Üye

Raporlama aracı üzerinden bu isteğinizi yapamazsınız. Eğer ihtiyaç olan güncellemeleri belli bir grup için toplu olarak onaylamak (approve) isterseniz Updates > All Updates menüsünü kullanabilirsiniz. Menü içeriğine ulaştıktan sonra üst taraftaki filtre bölümünden Approval parametresini "Unupproved", Status parametresini "Failed or Needed" seçerek sisteminizde ihtiyaç olan ancak onaylanmamış güncellemeler listelenecektir. Listeden çoklu seçim yapıp toplu olarak onaylayabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 20/05/2019 17:54

Paylaş: