WSUS Toplu Güncelle...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] WSUS Toplu Güncelleme Assign Etme  

  RSS
Murat YORULMAZ
(@muratyorulmaz)
Üye

Merhaba,

WSUS üzerindeki serverların bazılarında önceden assign edilmemiş 40 tane güncelleme var hatta bir server'da bu sayı 142 ye kadar çıkmış bu zamana kadar da assign edilmemiş ama belirli bir sebebi yok maalesef. Şİmdi ben bu güncellemeleri assign etmek istiyorum ama raporda eksik güncellemeleri gönstermesine rağmen tek tek computer gruplarına assign edebiliyorum. Tüm updateleri seçip assign etme var mı? Ekran görüntüsünü ekledim. Yardımcı olursanız sevinirim.

WSUS
Alıntı
Gönderildi : 18/05/2019 07:49
Konu Etiketleri
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Assign etmeniz durumunda sunucular zaten bu güncellemeyi almış ise veya bu güncellemeyi kapsayan üst bir güncelleme kurmuş ise bu güncellemeyi almayacaktır. Bu nedenle toplu assign sorun yapmayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/05/2019 23:40
Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

Toplu ASSIGN öncesinde diskinizde yeterli boş alanın olduğunu mutlaka doğrulayın. Bildiğiniz üzere assign edilmiş updateler önce internetten yerel diske kaydedilir. İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/05/2019 12:40
Murat YORULMAZ
(@muratyorulmaz)
Üye

Merhaba Hocam,

Yalnız ben toplu assign edemiyorum zaten yaşadığım sorun bu. Bir sürü eksik güncelleme var ama her birine tek tek tıklayıp ilgili gruba assign etmem gerekiyor. 5-10 tanesini seçip tek hamlede assign edemiyorum. Bunun bir yolu var mıdır?

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/05/2019 13:36
Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

Raporlama aracı üzerinden bu isteğinizi yapamazsınız. Eğer ihtiyaç olan güncellemeleri belli bir grup için toplu olarak onaylamak (approve) isterseniz Updates > All Updates menüsünü kullanabilirsiniz. Menü içeriğine ulaştıktan sonra üst taraftaki filtre bölümünden Approval parametresini "Unupproved", Status parametresini "Failed or Needed" seçerek sisteminizde ihtiyaç olan ancak onaylanmamış güncellemeler listelenecektir. Listeden çoklu seçim yapıp toplu olarak onaylayabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Bu ileti 1 sene önce Serkan Ateş tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 20/05/2019 17:54
Paylaş: