Forum

Windows Server Back...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows Server Backup yazılımı hk

Fatih VURAL
(@fatihvural)
Üye

Merhaba,

Fiziksel olarak çalışan 2008 R2 olan bir serverımız var. Dağınık olarak yapılan paylaşımlar mevcut. Yapıyı bu server üzerine taşıyarak, yetkilendirmeler yaparak file server olarak kullanmak istiyoruz. Bunun için bir tasarım oluşturduk. 

Sistemi devreye aldıktan sonra olası veri kayıplarının önüne geçebilmek için içinde yedeklemek gerekiyor. Bunun için sizlerin kullandığı yada önerebileceğiniz yazılımları öğrenmek isterim. Bu konuda önerilen Acronis Cyber Backup 12.5 Standard ve Veeam Backup Essentials Universal yazılımı mevcut, bunları kullananlarında varsa görüş ve önerilerini almak isterim. Ücretsiz yazılımlardan da önerebileceğiniz var ise öğrenmek isterim.

 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 29/05/2020 17:27
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Aramayı kullanırsanız geçmişten bugüne çeşitli öneri konuları bulabilirsiniz. Sizin ihtiyaçlarınıza göre daha net sormanız daha net yanıt alabilmenizi sağlar. Portalda çeşitli yazılımların makaleleride var inceleyip fikir edinebilirsiniz. Makalelerde yedek, azure, veeam, windows server backup gibi başlıklarda arama yapıp incelemenizi tavsiye ederim.
Her marka yazılımın bir birlerine göre avantaj dezavantajları var bunları sıralayabilecek arkadaşlar tabi ki olabilecektir.
Oluşturduğunuz tasarım gibi yedekleme politikanızı ve ortamlarınızı da oluşturarak eleme yapmaya çalışın bunlar bazı çözümlerde lisans maliyetleri değiştirebiliyor.
İki üründe oldukça iyidir. VM var mı, kaç adet, agent ihtiyaçları nedir gibi analizlere ihtiyaç var. Örneğin sadece file tabanında yedeğe ihtiyacınız varsa daha ucuz küçük üretici çözümlere bakabilirsiniz. Bütçenizi yedeğin aktarılacağı donanımları çeşitlendirmeye dağıtabilirsiniz.  Free doğal olarak kısıtlı çözümler yerine baremetal WSB dahi düşünülebilir.

https://www.zmanda.com/amanda-community-edition.html
https://www.cozumpark.com/community/3_party-4/veeam-backup-for-windows-free-kontrol-paneli-ve-farkli-backup-yazilimlari/#post-555011
https://www.cozumpark.com/community/3_party-4/317269/

****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/05/2020 22:31
Fatih VURAL
(@fatihvural)
Üye

Şuan için Veeam Backup & Replication Community Edition kurulumunu yaptık ve deniyorum.
Bilgiler için teşekkürler İbrahim bey

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 06/06/2020 17:32
Paylaş: