Forum

Backup yazılımı tav...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Backup yazılımı tavsiyesi

11 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
582 Görüntüleme
(@serdareser)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

380 client 10 kadar server ve AD olan bir ortamda yedekleme için hangi firmanın ürününü tavsiye edersiniz. GFI business versiyon artık yok sanırım. birde disk image da alabileceğimiz AD ile iç içe çalışabilecek bir yazılım tavsiyesi.

Gönderildi : 14/03/2012 14:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba Microsoftun kendi ürünü olan ve microsfta ait yazılımların çoğunun yedeğini alan Dpm ürününü incelemenizi öneririm.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/03/2012 16:04

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Bende DPM öneriyorum. Farklı bir öneri olarak Acronis,Storagecraft,

Gönderildi : 15/03/2012 00:24

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba Microsoftun kendi ürünü olan ve microsfta ait yazılımların çoğunun yedeğini alan Dpm ürününü incelemenizi öneririm.

Merhabalar bu DPM  OS  lisanslı kullanıcılarına  free mi 🙂

Gönderildi : 23/04/2012 04:32

(@servettarhan)
Gönderiler: 195
Reputable Member

günlük bir yedek almak mı istiyorsun yoksa bir sistemi kurduktan bir yedek mi almak istiyorsun biraz açar mısın

Gönderildi : 23/04/2012 12:23

(@YunusKISAKOL)
Gönderiler: 27
Eminent Member

380 client 10 kadar server ve AD olan bir ortamda yedekleme için hangi firmanın ürününü tavsiye edersiniz. GFI business versiyon artık yok sanırım. birde disk image da alabileceğimiz AD ile iç içe çalışabilecek bir yazılım tavsiyesi.

Merhaba

Handy backup programını öneririm detayları için aşağıdaki linke bakabilirsin.

http://www.kisakol.com/handy-backup-6-9-1.html  

Gönderildi : 23/04/2012 12:56

(@servettarhan)
Gönderiler: 195
Reputable Member

Acronis de deneyebilirsin çok sağlamdır 🙂

Gönderildi : 23/04/2012 17:37

(@canerginkurban)
Gönderiler: 7
Active Member

StorageCraft, ShadowProtect ile AD, SQL, Exchange tüm Windows sunucuların imajını alabilir istediğiniz donanıma ya da sanal ortama dönebilirsiniz.

Sürekli incremental seçeneği ile isterseniz depolama sorunu yaşamadan aylarca geriye dönebileceğiniz şekilde imaj zincirini saklayabilirsiniz. 6 ay önce var olan ama şu an kayıp bir dosyayı yerine koymanız 10 saniye sürer.

Kolay gelsin, 

Gönderildi : 09/05/2012 20:50

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

Backup şirketler için üst seviye öncelikli bir konu. Bu soruyu sormadan önce bir takım talepler listesi oluşturmanız lazım. Mesela,

1- client ve sunucu yedekleri

2- Arttırımlı backup ve versiyonlama özelliği. 

3- Belirli zamanlarda alınan backupları birleştirebilme

4- imaj ve file bazlı backup

5- ajanlar ile uygulama yedekleri (Sql, Exchang, file backup gibi)

gibi isteklerinizi belirtmeniz gerekli. Bu aşamadan sonra ürün belirleme daha kolay olacaktır. Bunları belirlemezseniz formdaki herkes kullandığı ve beğendiği programı söyleyecektir doğal olarak.

yukarıdaki listeye ilave etmek istediğiniz bişey varsa ilave edin öneride bulunalım.

Gönderildi : 23/05/2012 18:04

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Acronis'i tavsiye ederim.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 23/05/2012 18:16

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Backup şirketler için üst seviye öncelikli bir konu. Bu soruyu sormadan önce bir takım talepler listesi oluşturmanız lazım. Mesela,

1- client ve sunucu yedekleri

2- Arttırımlı backup ve versiyonlama özelliği. 

3- Belirli zamanlarda alınan backupları birleştirebilme

4- imaj ve file bazlı backup

5- ajanlar ile uygulama yedekleri (Sql, Exchang, file backup gibi)

gibi isteklerinizi belirtmeniz gerekli. Bu aşamadan sonra ürün belirleme daha kolay olacaktır. Bunları belirlemezseniz formdaki herkes kullandığı ve beğendiği programı söyleyecektir doğal olarak.

yukarıdaki listeye ilave etmek istediğiniz bişey varsa ilave edin öneride bulunalım.

Merhaba bende Bigehan bey'e aynen katılıyorum sizin ihtyiaçlarınız neler onları bildirebilirseniz ona göre bizlerde tecrübelerimiz doğrultusunda fikirlerimizi tanıdığımız ürünleri önerelim.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/05/2012 08:47

Paylaş: