Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows Server 2012 R2 RDP

9 Yazılar
3 Üyeler
12 Likes
707 Görüntüleme
(@yavuzarslan)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Rdp server da bazi kullanicilar sorumsuzluk yapıyor ve kullandiklari uzak masa ustunu off yapmadan ve hatta uzak masa ustundeki programlari kapatmadan ayriliyorlar. Sonra resimdeki gibi bir durum olusuyor. Ben istiyorumki bunlar belli bir sure sonra otomatik off olsun. Bu durumda ne yapilabilir. Yardimci olursaniz sevinirim.

Screenshot 20201124 212618

Gönderildi : 24/11/2020 21:32

(@mehmet_oz)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Yavuz bey merhaba,

Hakan hocanın yazdığı güzel bir makale var detaylı okumuştum. Sorununa yardımcı olacaktır. İyi çalışmalar

https://www.google.com/amp/s/www.hakanuzuner.com/rds-session-time-limits-ayarlari/amp/

Gönderildi : 24/11/2020 21:42

(@yavuzarslan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tesekkurler hocam, 50-100 kullanici gibi yuksek sayilarda gercekten problem oluyor. Kullanici basina 50 mb 100 mb derken sistemi yoruyor bu durum. Tekrar tesekkurler.

Gönderildi : 24/11/2020 22:02

(@mehmet_oz)
Gönderiler: 105
Estimable Member

@yavuzarslan rica ederiz. Güvenlik ve performans konusunda önemli bir konu, önlem almanız güzel olmuş. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 24/11/2020 22:20

(@yavuzarslan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam, Hakan Bey in makalesi guzel isime yaradi. Kullanicilari anlamakta bazen gercekten zorlaniyorum. Otel odasi kullanir gibi rds kullaniyorlar. Bu iyi oldu gercekten. 30 dakika bosta kaldiginda off yapsin yeterli. Tekrardan sagolun.

Gönderildi : 24/11/2020 22:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim, bizde çok fazla RDS müşterisi var, sürekli aynı konuda case açınca bunu yazdım artık case açmıyorlar en azından bu konuda 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/11/2020 13:08

(@yavuzarslan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey birde client bilgisayarlari kapatmadan gidenler icin ayni mantikta bir makale varsa onuda alalim 😊😀

Gönderildi : 25/11/2020 13:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Onun için GPO ile zamanlanmış görev ayarlıyorsun. Basit olarak shutdown -s -t 30 diyorsun 30 saniye sonra kapatıyor, bu bat dosyasını zamanlanmış göreve elle veya gpo ile dağıtıyorsun, tek sorun o saate çalışan olur ise makine kapatır affettmez ancak onun içinde masa üstüne -a abort anlamına gelen bir bat koyarsan iptal eder ama bu karışık olur.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/11/2020 15:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Varmış ya onu da yazmışım 🙂

Bilgisayarların otomatik kapanması için GPO ile Zamanlanmış görev tanımlama - Hakan Uzuner

Gönderildi : 25/11/2020 15:39
Mehmet ÖZ, Yavuz Arslan, Mehmet ÖZ and 1 people reacted

Paylaş: