Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows Server 2012 Foundation İso Hakkında

12 Yazılar
4 Üyeler
4 Likes
1,850 Görüntüleme
(@elcanisan)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şirket bilgisayarlarımız hacklendi ve bir haftadır Server Foundation 2012 R2 İsosu aramaktayım. Lisansım her şeyim var; ama ürün aldığım firma bile destek olamıyor eski bir işletim sistemi olduğu için.

Acaba yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler ederim şimdiden.

Gönderildi : 07/07/2021 17:48

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Bulamamanız normal bunlar ürünle birlikte gelen ve alınan lisanslar medyalarının çok iyi saklanması lazım o yüzden. Partnerler de bir çözüm üretemezler bu durumda. Birisinin elinde varsa sizin için upload etmesi lazım uğraşan çıkar mı bilemem bekleyin belki çıkar. Kenar köşelerde kalmış ftp archive alanlara bakın derim ben geçmişte birkaç yerden bulabilmiştim.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/07/2021 19:06

(@elcanisan)
Active Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Biz bu ürünleri ömür boyu lisans olarak alıyoruz. Sizce partnerler bu konuda destek olamaz ise farklı bir ürün için lisans vermek zorunda değil mi? Partnerlerimiz büyük firmalar ve bu dosyaları sunucularında saklamalılar bence. Sonuçta cd çizilebilir kayıp olabilir. Şimdi maalesef uğraşmak zorunda kalıyoruz.

Gönderildi : 07/07/2021 19:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://185.25.101.163/en_windows_storage_server_2012_r2_windows_server_2012_r2_foundation_with_update_x64_dvd_6052810.rar

Kısa süre sonra silinecektir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/07/2021 19:42

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Bu tip cihazla alınan ROK lisansların sözleşmelerinde bu tip şeyler yazıyor 🙂 tabi okunmadığı için. Foundation ve ROK alarak ürün, lisans şartlarını baştan kabul etmiş oluyorsunuz. 
Kısaca zorunda değil o ürünün kendi zamanında da upgrade hakkı yoktu. Fiyatının karşılığı budur.
Yani o gün ki durumda olduğu gibi hazır fırsat oluşmuşken yönetime izah edip ürünü güncel bir sürümle değiştirmeyi önerebilirsiniz. 
İşte son dediğiniz yüzünden bu lisansları seçen alıcılar bunları iyi saklamak zorunda. Yoksa sınırsız indirme hakkı olan lisans tipleri de var malum fiyatları farklı. Sizin yazdıklarınız biraz sorumluluğu başkasına atmak gibi oluyor.
Bilgi olarak paylaşayım. Cihazla birlikte alınan bu tip cihaza ait rok lisansların cd'leri bir çok zaman kutularından çıkmıyordu ancak kutularda bilgi olarak yer alır. Sunucu üreticisi bunu indirilebilir iso olarak veya kutuda sunmamışsa media satın alma yöntemiyle kendi portallarında sunar. Çünkü bu lisansları microsoft üreticilere satıyor dağıtımcı marka üreticileridir (partnerler de değil) o yüzden foundation gibi sürümleri iso olarak kendisi sunmuyor. Yani bu alım zamanında dikkat edilmesi gereken ve yedekliliği oluşturulması gereken konulardı. Sanmıyorum ama çünkü geçerli bir sürüm değil artık isterseniz şansınızı deneyin sunucu model, sn ile üreticinin part surfer'ından bakın belki stoktan dvd media temini yapıyorlardır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/07/2021 19:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

indirince haber verin lütfen.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/07/2021 19:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

kaldırdım.

Gönderildi : 07/07/2021 20:47

(@elcanisan)
Active Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner çok teşekkür ederim. Şimdi indirdim. Fakat lisans anahtarım uymadı. İndirdiğim storage server ama benim lisans anahtarım Foundation için. Sanırım ondan kabul etmedi. 

Gönderildi : 07/07/2021 21:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Hayır her iki OS tek iso içerisinde, ama lisans anahtarınız uymadı ise sizin lisansınızda sorun olabilir, Bence artık zorlamayıp yeni bir windows server 2019 lisansı alın derim zaten eski bir sistem kurmak yerine daha yeni ve güvenli bir sistem kurun.

Gönderildi : 07/07/2021 22:09

(@elcanisan)
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese teşekkürler. Sorun çözüldü. 

Gönderildi : 08/07/2021 19:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederim, neymiş sorun? ISO işe yaradı yani?

Gönderildi : 10/07/2021 13:17

(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member

Merhabalar @hakanuzuner

Rica Etsem İndirme Bağlantısı Verebilir misiniz ?

Gönderildi : 16/08/2021 11:43

Paylaş: