Forum

sunucu yönetim

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] sunucu yönetim

8 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
705 Görüntüleme
(@yalcinsoft)
Gönderiler: 244
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar sunucu yönetmek için makineye uzaktan veya fiziki olmadan web veya paket tarzı programlar var mı sunucuyu kullanıcıya verip te müdahale edilmesini istemiyorum teşekkürler

Gönderildi : 06/07/2021 23:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Yönetmekten kastın ne olduğunu tam olarak açık şekilde yazınız.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/07/2021 23:52

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Sunuculara uzaktan erişim için genelde remote desktop kullanıyoruz. @ibrahimyildiz da sorduğu gibi, nasıl bir yönetimden bahsediyoruz?

Gönderildi : 07/07/2021 08:08

(@yalcinsoft)
Gönderiler: 244
Reputable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz hocam web tabanlı uygulamada olabilir yetki vereceğimiz personel sadece kullanıcılar yetki verebilrisin guplarını değiştrebilrsin şifre sıfırlarsın bilgi guncellemsi yapabilsin ama dc makine ulaşmadan web veya paket program tarzı olabilir teşekkürler

Gönderildi : 07/07/2021 22:26

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Client bilgisayara Rsat kurulumu yaparak bu işlemleri yapabilirsiniz.

Web üzerinden bu işlemleri yapmak için manage engine bu tarz güzel uygulamaları var bunları inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 07/07/2021 22:31

(@birolbenli)
Gönderiler: 115
Estimable Member

PAM ürünlerinden bahsediyorsunuz. Thycotic, ME PMP, Cyberark gibi ürünlere göz atın.

Gönderildi : 08/07/2021 12:05

(@berataslan)
Gönderiler: 4
New Member

Merhaba RSAT ile yapabilirsiniz.  öncelikle ilgili OUlar için delegasyon yapmanız gerekiyor, akabinde ilgili kullanıcı link üzerinden RSAT kurulumu yaparak yetki verdiginiz OUlarda yetkisi dahilinde işlem yapabilir.

https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=45520

Gönderildi : 09/07/2021 16:55

(@dogacandoganer)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Selam,

RSAT ile yapılabilir üstadlarımın söylediği gibi AD den delegasyon yapabilirsin. Ya da AD üzerinde task ve roller oluşturup yetkileri tanımlayabilirsin.

Gönderildi : 19/08/2021 13:58

Paylaş: