Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows Server 2008 DHCP Mac Filter Son Bağlantı Tarihi hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@frhtacar)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, kurumda MAC filter kullanıyoruz. Çok fazla cihaz hareketliliği olduğu için firmaların ve eski bilgisayarların MAC adresleri allow kısmında yer alıyor. 2009 dan beridir kayıtlar kalmış olduğu için bir temizlik yapmak istiyorum. Fakat Kurumda kullanılıp kullanılmadığından emin olamadım için silmeye cesaret edemiyorum. Bu konuda sormak istediğim şudur. MAC adresinden son bağlantı tarihini öğrenebileceğim bir yöntem var mıdır?

Gönderildi : 09/06/2022 11:35

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Get-DhcpServerv4Lease -ComputerName "server.domain.com" -ScopeId x.x.x.x | select Hostname, ClientId, IPAddress | Export-csv -path "\\UNC\filename_$((Get-Date).ToString('MM-dd-yyyy_hh-mm-ss')).csv"

gbi bir komut ile belli periyotlarda csv formatında rapor alıp kontrol edebilirsiniz.

Gönderildi : 09/06/2022 11:43

(@frhtacar)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

@vasviuysal Vermiş olduğunuz bilgi için çok teşekkür ederim. DHCP de domainde olmayan birçok cihaz bulunduğu için özellikle DHCP Mac Filter bölümünün analizini yapmak istiyorum. Sanırım bununla domainde bulunan cihazların last connection buluyorum doğru mudur?

Gönderildi : 10/06/2022 08:13

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

@frhtacar Domainde olup olmaması ile ilgisi yok sadece dhcp (windows sunucuda ise bu servis ) nin ip verdiği clientlerin (domainde olsun olmasın ) listesini alırsınız bu şekilde

Gönderildi : 10/06/2022 08:59

Paylaş: