Forum

VPN ıle paylaşılan ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] VPN ıle paylaşılan klasörlere ulaşamama

5 Yazılar
3 Üyeler
4 Likes
1,225 Görüntüleme
(@cimmerian)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar herkese,

Open VPN ile farklı lokasyondaki kullanıcılar daha önce paylaşılan klasörlere ulaşırken şuan ulaşamıyorlar. Sunucuyu kontrol ettim. GPO ve kullanıcı yetkilerinde bir sorun yok. Sebebi ne olabilir acaba?

Gönderildi : 11/01/2022 13:33
Konu Etiketleri

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Firewall tarafını kontrol ediniz canlı izleme yaparsanız fikir verecektir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/01/2022 14:48
Murat Özkan, Hamza YILMAZ, Murat Özkan and 1 people reacted

(@cimmerian)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler hocam.Deneyeyim.

Gönderildi : 11/01/2022 15:46

(@onurgedik)
Gönderiler: 7
Active Member

Selam,

OpenVPN Client uygulaması açık olduğunda file server adına ping atmayı deneyin ping karşılığı varmı veya kullanıcılara GPO üzerinden file server dns adı değil ip adresi üzerinden dağıtmayı deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 14/01/2022 17:31

(@cimmerian)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevaplar için teşekkürler. Farklı bir yöntem denedik ve oldu. YetkilYeni bir kullanıcı oluşturduk. Denentim masası kullanıcı ayarlarından giriş ayarlarını yönet/windows girişi/windows giriş bilgileri ekle/ buraya yeni kullanıcıyı girdik. Şuan paylaşılan klasörlere erişim var.

Kullanıcı yetkileriyle ilgili bir sorun gibi görünüyor. Ama hem paylaşım hem de güvenlikten grup olarak yetkilendirme yapıldı. Diğer kullanicilar girmesine rağmen o kullanici giremedi. Bu şekilde bir çözüm bulduk.

Gönderildi : 21/02/2022 12:10

Paylaş: