Forum

VPN Bağlantı Limiti

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPN Bağlantı Limiti

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@cihadyasar)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows VPN servisi bir kullanıcı tarafından aktif kullanıyorsa eski bağlantıyı düşürebilir miyiz? örneğin: ahmet laptoptan bağlantı yaptı. Bağlandı. Bir süre sonra cep telefonunda bağlandı. Bu durumdan ben laptoptaki bağlantının düşmesini istiyorum. Nasıl yapabiliriz?

Gönderildi : 10/10/2022 22:37

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Ben sorunun bir cevabı varsa da bilmiyorum yalnızca yanıtlayabilecek pek fazla kişi bulamayabilirsiniz çünkü RRAS üzeri VPN çok temel erişim sağlayan epeydir sadece var, yapılabiliyor denen birşeydi eskiden. Kurumlarda kullanılmıyor, uzmanlarda arayüzleri dahi unutmuştur muhtemelen.:) web de cevap olabilecek birşey göremedim mesela. Bu servisin session optionsları pek fazla yok örneğin iddle timeout var fakat sizin sorunuza cevap olmaz. Bence bu tip option'lar istiyorsanız daha etkin çözümlere bakmalısınız. Uygun ölçekli firewall'lar ile rahatça halledilebiliyor bu süreç.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/10/2022 14:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu tür aksiyonlar için öncelikle MDM tarzı yani istemci makineyi yönetecek bir agent olmalı, veya kullandığınız firewall, vpn ürünü buna izin vermeli. Yani vpn agent buna göre makineyi yapılandırabiliyor olması gerekli. Özetle ürün ile bunu yapabilirsiniz yoksa varsayılan yapılandırma ayarları ile yapamazsınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/10/2022 15:06

Paylaş: